Журналісти спробували з'ясувати, яку зброю дозволять вільно носити українцям

Пневматичну зброю калібру до 4,5 мм можна буде купити без дозволів

Якщо Верховна Рада ухвалить рішення дозволити українцям вільне носіння зброї, то озброєння буде розділене на кілька категорій, і деякі з них можна буде купити без дозволу.

Про це йдеться у статті видання «Апостроф» про те, чи отримають громадяни України право на володіння зброєю.

Як зазначається, до парламенту внесено кілька законопроектів щодо права на володіння вогнепальною зброєю. Один з них авторства депутата Сергія Капліна («Блок Петра Порошенка»), інший зареєстрували представники різних фракцій парламентської більшості, а також ряд позафракційних депутатів.

Цим законопроектом, який був розроблений за участю «Української асоціації власників зброї», пропонується розділити зброю, яка доступна для покупки, на чотири категорії.

До першої категорії відноситься переважно пневматична зброя калібру до 4,5 мм, зі швидкістю польоту кулі до 100 м/с. Цей тип зброї пропонується продавати без дозволів.

Потужна пневматика, мисливські рушниці, а також пістолети зі звичайними і гумовими кулями віднесені до трьох інших категорій. Для їх купівлі і зберігання, у разі ухвалення документа, потрібні спеціальні дозволи.

У пояснювальній записці до законопроекту автори відзначили, що оскільки «держава зараз не в змозі убезпечити своїх громадян від злочинних посягань, володіння громадянами вогнепальною зброєю буде стримуючим фактором для значної частини злочинців».

Автори документа посилаються на досвід країн Балтії, а також Грузії і Молдови, де, як стверджується, зафіксовано зниження рівня вуличної злочинності на 50-70% після впровадження практичних кроків із легалізації зброї.

Відзначимо, що, за словами генпрокурора Віктора Шокіна, ідею дозволити українцям вільно володіти зброєю підтримав президент Петро Порошенко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук