Журналісти виходять з Міжвідомчої групи при Януковичі на знак протесту
Національна спілка журналістів та інші медіа-організації виходять зі складу Міжвідомчої робочої групи при президенті через масові побиття учасників акцій та журналістів правоохоронцями.
Про це сказано в заяві, оприлюдненій на сайті НСЖУ.
"НСЖУ, ГО "Телекритика", Інститут масової інформації та Українська асоціація видавців періодичної преси виходять зі складу Міжвідомчої робочої групи при президенті України з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захисту прав журналістів", – сказано в повідомленні.
Медіа-організації висловили глибоке обурення численними фактами насилля проти журналістів, молоді, студентства та інших мирних учасників акцій протесту з боку правоохоронних органів.
Станом на 2 грудня за чотири дні вже зафіксовано жорстоке побиття понад 40 українських та закордонних журналістів. Більшість із них постраждали від агресії з боку працівників спецпідрозділу "Беркут".
Журналісти наголосили на неефективності діяльності МРГ, яка "остаточно перетворилась на майданчик для окозамилювання та піару влади".
"Протягом всієї каденції Януковича стан свободи слова в Україні продовжував погіршуватись, а медіа-простір цілеспрямовано намагались зачистити від незалежної інформації", – зазначають журналісти.
"Влада чітко продемонструвала, що вона – ворог громадянського суспільства. Віднині ми вважаємо, що вести діалог з нею не тільки немає жодного сенсу, а є аморальним і неприйнятним".
Діалог з владою обіцяють відновити лише тоді, коли буде покарано винних у злочинах проти журналістів, а влада на практиці доведе свою відданість європейським цінностям, правам людини.
Своєю чергою, прес-секретар президента Дарка Чепак на своїй сторінці у Facebook написала, що звернулася з вимогою до Генеральної прокуратури відреагувати на злочини проти журналістів під час їхньої роботи на акціях протесту.