Зі сланцевим газом Україна може стати центром нового ринку, -Теффт

23 квітня 20139334
Джон Теффт

Активізація видобутку сланцевого і шельфового газу може переформатувати ринок газу в Європі, і Україна має шанс опинитися в центрі цих процесів.

Про це заявив Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джон Теффт під час спілкування зі студентами Київського національного економічного університету, пише УНІАН.

«Думаю, що сланцева революція змінить газовий паритет в Європі, навіть якщо взяти до уваги «Південний потік» (газопровід «Південний потік» - ред.), що будується, і збільшення потужностей «Північного потоку» (газопроводу «Північний потік» до 65 млрд куб. м – ред.). Причому Україна може бути в центрі таких трансформацій, у центрі процесів побудови нового газового ринку», - відзначив Джон Теффт.

За його словами, свого часу США пережили таку сланцеву революцію, що перетворила країну на потенційного експортера газу. «Сланцева революція дозволила США забезпечувати себе газом, хоча ще два роки тому багато експертів говорили, що США імпортуватимуть 80 млрд кубометрів. А тим часом технології видобутку сланцевого і шельфового газу не нові – цій ідеї близько 60 років», - сказав посол.

Раніше Дж. Теффт заявляв, що США готові допомагати Україні в організації видобутку сланцевого газу, оскільки це допоможе Україні стати енергетично незалежною і самодостатньою країною, створювати нові робочі місця, робити нижчими ціни на природний газ і електроенергію, а також збільшувати доходи державного і місцевих бюджетів.

Нагадаємо, 24 січня в Давосі було підписано угоду між компанією Shell і компанією "Надра Юзівська" про розподіл продукції від видобування сланцевого газу на Юзівській площі в Харківській і Донецькій областях. Згідно з контрактом із компанією Shell щодо видобутку в Україні сланцевого газу, підписаним у Давосі, сім’я Віктора Януковича отримає в цій справі десятивідсоткову участь.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук