Зміна дати Різдва в Україні призведе до зміни дат інших свят, – глава УГКЦ

Святослав Шевчук наголосив, що на новий календар мають одночасно перейти всі українські церкви

Глава УГКЦ наголосив, що якщо змінити дату Різдва, то доведеться змінювати весь церковний календар

Ймовірна зміна церковного календаря в Україні потягне за собою зміни дат громадянських та державних свят, таких як Водохреща, день св. Миколая чи День захисника України, заявив предстоятель Української греко-католицької церкви (УГКЦ), верховний архієпископ Києво-Галицький Святослав (Шевчук).

Як сказав він в ефірі «Радіо Свобода», крім Різдва, йдеться, зокрема, про День захисника України, що нині відзначається 14 жовтня – в день християнського свята Покрови Богородиці за юліанським календарем; саме цей день традиційно сприймався як день українського козацтва, а також як символічний день заснування Української повстанської армії. В разі переходу на григоріанський чи новоюліанський календар свято Покрови буде 1 жовтня.

Також зміняться дати низки традиційних свят, що прив’язані до церковних, але не є вихідними: Водохреща (з 19 на 6 січня), святого Миколая (з 19 на 6 грудня) тощо.

Говорячи про ймовірний перехід, зокрема, на святкування Різдва 25 грудня, глава УГКЦ наголосив: «Очевидно, питання святкування Різдва – це не є питання дати. Це є питання переживання певної події, переживання Божої присутності між нами. Мусимо шукати шляхів переходу на григоріанський календар. Хоча, коли будемо це робити, знову ж таки мусимо усвідомлювати, що ми мусимо перейти разом, щоб цей перехід, ця зміна календаря не зруйнувала внутрішньої єдності жодної з церков. Не йдеться про зміну дати Різдва, йдеться про зміну цілого календаря».

Він також нагадав, що вже й нині частина громад УГКЦ за межами України користується григоріанським календарем як своїм церковним.

Як додав глава УГКЦ, справа церковного календаря – це «лише дисциплінарні питання, які встановлені перш за все церковною владою».

«І, оскільки вони не належать до суті християнської віри, яка є незмінною, коли йдеться про дати, про календарі, їх можна міняти. І це повинно служити для якоїсь цілі», – наголосив Святослав Шевчук.

Нагадаємо, що увесь світ живе за григоріанським календарем, але деякі церкви відзначають християнські свята, керуючись старим – юліанським календарем. Серед таких країн є й Україна. Загалом християнські свята за григоріанським календарем відзначають понад 90% усіх християн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук