Зміни до Конституції в частині правосуддя опубліковано в «Голосі України»

Зміни до Конституції в частині правосуддя опубліковано в «Голосі України»

Закон про внесення змін до Конституції в частині правосуддя опублікований в офіційній газеті Верховної Ради «Голос України» 29 червня. Про це повідомили «Українські Новини».

Відповідні зміни передбачають: реорганізацію Вищої ради юстиції у Вищу раду правосуддя; позбавлення президента права створювати суди; закріплення за парламентом повноважень зі створення, ліквідації й реорганізації судів; позбавлення Верховної Ради повноважень призначати суддів безстроково й давати згоду на їхнє затримання й арешт із передачею останніх повноважень до ВРП; позбавлення президента, парламенту й з’їзду суддів права звільняти суддів Конституційного суду – суддю можна буде звільнити лише за рішенням не менше двох третин складу Конституційного суду.

Документ також підвищує з 25 до 30 років мінімальний вік для займання посади судді й при цьому запроваджує систему конкурсного відбору для призначення суддів.

Також відповідно до закону збільшується термін повноважень генерального прокурора з п’яти до шести років, але забороняється йому займати цю посаду два терміни поспіль.

Крім того, зміни передбачають запровадження інституту конституційної скарги (скарги на суперечність з Основним законом застосованого в кінцевому судовому рішенні закону при вичерпанні всіх інших національних засобів правового захисту) і дозвіл Конституційному суду визначати конституційність пропонованих для винесення на всеукраїнський референдум з народної ініціативи питань (за зверненням президента чи не менше 45 народних депутатів).

Усі ці зміни набудуть чинності через три місяці, починаючи з наступного після опублікування закону про внесення змін до Конституції в частині правосуддя дня, тобто з 30 червня.

Крім того, у Конституції буде закріплено можливість визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду (Гаага, Нідерланди), однак це положення набуде чинності через три роки з наступного після опублікування закону дня.

Нагадаємо, Верховна Рада затвердила зміни до Конституції в частині правосуддя конституційною більшістю 2 червня. Президент України Петро Порошенко підписав судову реформу 28 червня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук