Знесений на Озаркевича будинок був пам’яткою архітектури, – Онищенко
Будинок на вул. Озаркевича, 4а визначений нововиявленою пам’яткою архітектури. Тому ТзОВ «Розвиток нерухомості», до якого має причетність нардеп-регіонал Володимир Зубик, не повинно було розпочинати будь-які будівельні роботи на об’єкті.
Про це ZAXID.NET розповіла начальник управління охорони історичної спадщини Львівської міської ради Лілія Онищенко.
«ТзОВ «Розвиток нерухомості» мало відкоригувати попередні проектні рішення, які були опрацьовані до визначення згаданого об'єкту як нововиявленої пам'ятки архітектури», – зазначила Лілія Онищенко.
«Будинок на вул. Озаркевича, 4а визначений нововиявленою пам’яткою архітектури рішенням консультативної ради відділу охорони культурної спадщини та культурних цінностей ЛОДА 27 листопада 2013 року. Про це було повідомлено власника будинку ТзОВ «Розвиток нерухомості». Відповідно ТзОВ «Розвиток нерухомості» мало б врахувати це рішення, адже нововиявлена пам'ятка охороняється відповідно до ст. 14 Закону України «Про охорону культурної спадщини», – розповіла Лілія Онищенко.
«Тобто, ТзОВ «Розвиток нерухомості» не мало розпочинати будь-які будівельні роботи на об’єкті та мало відкоригувати попередні проектні рішення, які були опрацьовані до визначення згаданого об'єкту як нововиявленої пам'ятки архітектури», – резюмувала Лілія Онищенко.
За її словами, дозвіл на роботи ТзОВ «Розвиток нерухомості» отримало ще до того, як була виявлена пам’ятка.
«Зараз ми можемо скласти протокол про адмінпорушення, і ми це зробимо. А далі вони будуть оштрафовані і, мабуть, будуть судитися», – розповіла Лілія Онищенко.
За її словами, трохи раніше представники ТзОВ вже подали позов до суду щодо рішення про виявлення пам’ятки архітектури. Суд мав відбутися вчора, 9 січня. Але його було перенесено, оскільки на нього не з’явилися представники відділу охорони культурної спадщини Львівської облдержадміністрації.
Нагадаємо, що сьогодні зранку на вул. Озаркевича, 4 «Інтергалбуд» загнав важку техніку і зруйнував найстарішу частину будівлі шпиталю митрополита Андрея Шептицького, з якої, власне й починався шпиталь і яка є пам’яткою архітектури та історії місцевого значення.