715 мільйонів років тому на Венері могло існувати життя

СвітРоман Ганкевич, 7 серпня 20167500
715 мільйонів років тому на Венері могло існувати життя
фото NASA
Планета Венера (фото японського зонду Akatsuki)

Вчені із США і Швеції припускають, що в далекому минулому на Венері могло існувати життя. Висновки дослідників були опубліковані на науково-популярному сайті arXiv.org.

За результатами дослідження вчені створили кілька комп'ютерних 3D-моделей, складених за допомогою даних, отриманих під час місії Magellan. Ці моделі показали, що, якщо б Венера оберталася на 16 земних діб повільніше, ніж в даний момент, температура її поверхні могла б бути подібна до земної. Це було б можливо навіть за умови більш високої сонячної активності, яка 2 млрд років тому була на 46-70% вищою ніж тепер.

Згідно з висновками вчених, ще 715 мільйонів років тому на Венері могло існувати життя, за умови, що на її поверхні існував неглибокий океан.

Температура поверхні сучасної Венери дорівнює 750 К (+477 °C), а її оболонка в 90 разів щільніша земної.

Нагадаємо, наприкінці липня NASA оголосило про успішне проведення вогневих випробувань ракетних двигунів RS-25, які будуть використовуватися у складі ракети-носія SLS для польоту на Марс. У 2020 планується старт першої наукової експедиції до червоної планети.

Також повідомлялося, що наприкінці травня українські винахідники перемогли у конкурсі NASA у номінації «Вибір аудиторії» з проектом літака - «стрибунця» для дослідження Марса. Апарат рухатиметься поверхнею Червоної планети стрибками, кожен з яких триватиме по кілька хвилин.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук