Авторський проект Святослава Максимчука "ЧИТАНКА"

СКІЛЬКИ «ЛАЙКІВ» НАЗБИРАЄ ГРИГОРІЙ САВИЧ СКОВОРОДА?

БлогиБогдан Панкевич , 11 лютого 2016 462
Богдан Панкевич
Громадський діяч

Проблематика

Українська література (крім, звісно, «святої трійці» Шевченко-Франко-Українка) – це terra incognita для широкого загалу. Через переважно неякісне викладання у школі сучасна молодь залишається байдужою до своєї культури, мови, історії. Головний стереотип про українську літературу -  «нецікаво». Тому її читають лиш вузькі кола інтелектуалів, які люблять читати, та школярі й студенти, які змушені читати. Разом з тим, в епоху потужних інтернет-технологій соцмережі та комерційні шоу несподівано додали нового «смаку» текстам української класики. Набирають популярності флеш-моби на теми української літератури, стають хітами сучасні обробки пісень на слова класиків. Попит існує – потрібно тільки знайти можливості, які б сучасно й по-новому відкрили для загалу літературу.

Наразі якісний та системний продукт такого напрямку в Україні відсутній. У фейсбуці знаходимо поодинокі акторські записи. Єдиним літературним проектом такої категорії є хіба що тематична серія відео «Шістдесятники» від «Громадського ТБ».

Вирішення

«Читанка» – це проект нового способу презентації української літератури в інтернет-мережі.

Суть проекту – створення серії відео-роликів, на яких професійні виконавці (декламатори, актори, співаки, журналісти) будуть читати якісні українські тексти. Продукт буде поширюватись через Facebook та YouTube. Усі відео будуть об'єднані в єдиний портал. Сотні текстів української літератури – від 18 до 21 століття – незабаром можна буде послухати на порталі «Читанка». Сюди будуть входити всі тексти з освітніх програм школи та ВНЗ, але не тільки вони. «Читанка» має свій стиль і буде розвиватися як окремий бренд.

Автор проекту «Читанка» – Святослав Максимчук, патріарх декламаторського мистецтва, один з корифеїв цього жанру в Україні.

Початок проекту реалізовується власними силами автора проекту та за підтримки волонтерів. На другому етапі «Читанка» буде подаватися на «Спільнокошт» та інші гранти для пошуку однодумців і фінансової підтримки.

10 лютого ц.р. проект стартував в соцмережах.

Просимо ЗМІ долучитись до висвітлення проекту «Читанка».

Святолав Максимчук та команда «Читанки» готова також до будь-яких інших форм діалогу з представниками ЗМІ.

Координатор проекту «Читанка»

Лазоркіна Віталія,

моб.тел. +380 67 277 5127

Довідка про автора проекту:

Святослав Максимчук – н.а. України, актор театру ім. М.Заньковецької у Львові, декламатор національного масштабу, кандидат на здобуття Шевченківської премії у 2016р. 

Має 50-літній досвід роботи зі словом. У репертуарі читця – десятки годин декламування напам'ять літературних текстів, біля 100 аудіо-записів (колись – бобінних, вінілових пластинок, касет, тепер CD-дисків), близько 1000 концертних виступів по всій Україні та за кордоном.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук