Білорусь планує закупити російське озброєння на понад 1 млрд доларів
Мінськ обговорює із Кремлем поставки комлексу С-400 для перекриття периметру на південному напрямку
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко анонсував закупку російського озброєння на понад 1 млрд доларів США. Про це він заявив під час військових навчань «Захід-2021», повідомляє «Белта» в неділю, 12 вересня.
Зі слів білоруського диктатора, на переговорах в Кремлі питанню питань оборони та безпеки приділили «багато уваги». Зокрема обговорювали можливість поставки до Білорусі комплексів С-400 – російської зенітно-ракетної системи нового покоління великого і середнього радіуса дії.
«Як ви знаєте, у нас і південний напрямок додався (українсько-білоруський кордон, –ред). Ми з білоруськими генералами і росіянами обговорювали цю тему. Нас починають з півдня підігрівати. А що ще буде ... ми маємо підготуватися – 1,2 тис. км кордону з Україною. Тому нам доведеться закривати і цей периметр. І ми говорили, що С-400 нам буде до місця. Путін він дав доручення міністру оборони, щоб з нашими пропрацювали ці питання для того, щоб можна було поставити ці комплекси нам», – заявив він, додавши периметр по західному напрямку «перекритий» системами С-300.
Озброєння має надійти до Білорусі до 2025 року. Зі слів Лукашенка, це близько десятка літаків, кілька десятків вертольотів та зенітно-ракетний комплекс Тор-М2.
Зауважимо, що 9 вересня в Росії стартували спільні з Білоруссю військові навчання «Захід-2021», які триватимуть тиждень. Маневри проходять на дев'яти російських і п'яти білоруських полігонах, а також в акваторії Балтійського моря. В них задіяні до 200 тис. військових, близько 80 літаків і вертольотів, до 760 одиниць бойової техніки, у тому числі 290 танків, 240 гармат, реактивних систем залпового вогню та мінометів, а також до 15 кораблів.
Того ж дня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко разом із президентом РФ Володимиром Путіним погодили 28 різних програм з інтеграції обох держав. Вони планують створити створити єдину макроекономічну політику, а також об’єднати свої ринки газу, нафти та нафтопродуктів. Договір планують підписати в 2023 році.