Біля львівської Ратуші перехожі робили штучне дихання і масаж серця
Львів’янам та гостям міста в центрі міста показали елементарні навики першої долікарську допомогу: як правильно реанімувати, обертати та слухати, чи дихає людина. Майстер-клас усім охочим влаштували волонтери Червоного Хреста.
Оскільки показове навчання медики розгорнули біля самої Ратуші, поради для перехожих підготували максимально прості та зрозумілі.
«Якщо у нас є простий смартфон, ми беремо його, прикладаємо до носа. Якщо він запотів ‒ людина ще дихає. Легені запущені. Якщо немає запотілого відображення, значить запускаємо легені», ‒ розповідає студентка Діана.
Робити серцево-легеневу реанімацію та масаж серця за підказками пробує львів'янка Ліля. Визнає: це не просто. Та краще навчитись цього на манекені, аніж бути безпомічною з живою людиною.
«Я реально бачила, як людина лежала, і всі телефонували в швидку ‒ ніхто нічого не міг вдіяти. Хотілося б допомогти. Треба вчитись», ‒ певна львів’янка Лілія.
На спині лежить людина. Твереза і без звідомості. Тренери кажуть: це найзагрозливіше положення, яке тільки може бути. М'язи розслаблені, язик перекриває дихальні шляхи. Далі ‒ інструкція, як правильно обернути людину.
«Руку взяли до вуха, ногу підняли в коліні і, натискаючи на коліно, акуратно запрокинули тіло на бік. В такому положенні людина може перебувати до приїзду швидкої», ‒ говорить тренер-інструктор з надання першої домедичної допомоги Ірина Валько.
Практика засвідчує, що у третині випадків життя людини рятує саме перша долікарська допомога.
«В Європі, у світі надавати першу допомогу вчать змалечку. Це елементарно. Це можуть робити і діти», ‒ запевняє голова районної організації «Червоного Хреста» Ірина Апостолюк.
Пройти курси долікарської допомоги можна також індивідуально. Тренери Червоного Хреста проводять навчання безкоштовно.