«Брудна» робота поліції
Нові поліцейські групи реагування зіткнулися із важкими реаліями їхньої роботи
До теми
Вони ще не пройшли атестації, але вже зайнялися новою роботою. Вже півтора тижня поліцейські працюють за новими правилами у районах Львівщини. Окрім нових вимог та додаткової роботи, копів залишили без технічного забезпечення.
На Турківщині, регіоні, де 90 відсотків усієї поверхні займають гори, правоохоронці тепер теж працюють за новою реформою. О 10:00 у патрульної машини починається робочий день. Впродовж 12 годин поліцейські Ігор та Михайло будуть їздити по нелегких дорогах Турківщини. Протяжність маршруту – 80 кілометрів. Один цикл вони проїздять за 4 години.
«Ми їдемо на так звану боринську зону. Там взагалі бездоріжжя, що в принципі характерно для нашого регіону», – розповідає поліцейський Ігор Яворський.
Пан Ігор чи не єдиний хто отримав нову форму, його напарник пан Михайло ще у старій. Обидва полісмени натішитися не можуть своїм новеньким «Рено Дастер». Він проїжджає майже всюди. До прикладу, старий навісний міст через річку Стрий на Турківщині довелося таки переїжджати – все закінчилося благополучно. Але пан Михайло розповідає, як 3 роки тому їхав на виклик власною автівкою, аби оперативно дістатися до місця. І, проїжджаючи цей міст, застряг.
«Ну на перший погляд, міст був в нормальному стані, а я додав швидкість, він захитався і дошки провалилися. Машина бампером дошки відсунула, а я висів тут на дротах», – розповів поліцейський Михайло.
Полісмени Михайло і Ігор охороняють спокій горян вже більше 10 років. Реформою безмежно втішені, адже вона дала змогу більше відпочивати і бувати вдома. Але роботи також додалося – тієї, яку колись виконували дільничні. Тож тепер їм доводиться навідувати у непролазні хащі гір частіше.
«Пішки ми не здолаємо: надто важко, але ми все одно ходимо. Хоча не піший патруль, а от квадроцикли була б хороша ідея», – зізнається Ігор Яворський.
Та на квадроцикли грошей у МВС немає, тож місити болото поліцейським доведеться ще довго. І щонайменше раз в тиждень навідуватися на хутір Тростянець для патрулювання і для відвідин раніше судимого. Мешканці хутора про нову поліцію знають, адже має вона поки що старі обличчя, втім, кажуть, довіряють більше.
«На мою думку, що будуть довіряти люди, я так думаю, ну я довіряю. Як щось треба, ми звертаємося і довіряємо», – запевнила мешканка хутора Мар’яна.
На хуторі поліція проводила превентивні заходи 30 хвилин, а до потрібної хати йшли 40 хвилин. А за нормами вони на виклик мають доїхати не пізніше ніж за 20 хвилин. А ще повинні мати камери, фіксатори швидкості, GPS-навігатор і хоча би планшет. Усього цього у них немає. І, як зізнавалися керівники поліції, навряд чи скоро буде. Тобто їхня робота з новими реформами виконуватиметься по-старому.
Нагадаємо, у Львівській області від 11 лютого працюють 74 групи реагування патрульної поліції. Вони оперативно прибуватимуть на виклики та виконуватимуть такі ж функції, що і патрульні поліцейські в обласних центрах. Загалом у групах реагування на Львівщині працюватимуть 592 поліцейських.