Будівництво нового сихівського колектора обіцяють закінчити до грудня

Із 830 м закритим методом пройдено вже понад 300 м

Головні новини Львова 29.06Віталій Кубліков, 29 червня 2016, 15:49 1766 0

У Львові, в рамках реалізації проекту з будівництва трамвайної колії на Сихів, тривають роботи з прокладання каналізаційного колектора закритим методом. Роботи здійснюють на ділянці від вул. Угорської до вул. Липова Алея. Загалом будівництво нового колектора обіцяють закінчити до грудня.

«До кінця серпня основний об’єм вже має бути виконаний. Цей колектор буде мати гарантійний термін експлуатації до 70 років. Це безпека мешканців міста Львова… Аби розуміли складність роботи – нічого подібного у нас у Львові за останні десятиліття ніхто не робив. Фактично, ми паралельно йдемо по будівництву трамвайної колії. Як планували, цього року перший трамвай зі Сихова буде готовий, щоб возити пасажирів», – цитує прес-служба ЛМР міського голову Андрія Садового, який сьогодні оглянув роботи.

Мер додав, що, за планами, трамвай восени поїде. Щоправда, назвати конкретну дату зараз важко, адже під землею виконують великий обсяг робіт. «Наше завдання – зробити все якісно і надійно. Для мене на першому місці – надійність, на другому – терміни», – наголосив Андрій Садовий.

«Колектор закритим методом у Львові будують вперше. Методика подібна до тієї, за якою будують метрополітен. Тут аналогічно, тільки розміри менші. Гарантія будівництва цього проекту – 70 років. Плюсів досить багато, до прикладу, його діаметр становить 1,6 м, а це означає велику пропускну спроможність. Усі камери оброблені хімічним захистом, завдяки якому труби не будуть піддаватись корозії, так як відбувається зараз на існуючих колекторах. Загалом протяжність колектора, який будують закритим методом, – 830 м, з яких уже готові понад 300 м. Ділянка, котра будується відкритим методом, практично завершена, наразі тут проводять останні з'єднання», – розповіли в компанії EGIS.

За словами директора «Львівавтодору» Олега Берези, зараз ремонтники працюють на глибині 8-9 м, далі глибина залягання колектора сягає 10-11 м.

Будівництво колектора обіцяють закінчити до грудня, тож частину робіт проводитимуть вже після запуску трамвайної колії на Сихів восени цього року.

Сьогодні також тривають роботи з облаштування дорожньої основи під трамвайні колії на місці стоянки ринку «Санта-Барбара». «Ринок вивільнив нам 1/3 території, зараз там облаштовують основу під трамвайні колії. Найближчим часом підприємці мають вивільнити ще частину території», – зазначив Олег Береза.

Також він додав, що цього тижня планують закінчити усі ремонтні роботи на вул. І.Франка, щоправда, відкриють її для проїзду до 12 липня. У планах цього року відремонтувати і пл. І.Франка, що дозволить відкрити трамвайне сполучення зі Сихова до залізничного вокзалу.

Нагадаємо, проект «Трамвай на Сихів» реалізовується за рахунок кредиту від ЄБРР в розмірі 12 млн євро, гранту німецького уряду у 5 млн євро, технічної допомоги ЄС в розмірі 1,5 млн євро та за кошти з міського бюджету – 8,850 млн євро.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук