Будівництвом підземного паркінгу у Львові цікавляться турки та бельгійці
У листопаді Львівська міськрада розпочне переговори з потенційними інвесторами, які готові будувати підземний паркінг біля Університету імені Івана Франка. За словами начальника управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій ЛМР Сергія Кіраля, це компанії з України, Бельгії, Німеччини і Туреччини.
У реалізації проекту паркінгу ЛКП «Львівавтодор» та міській владі допомагатиме Програма розвитку державно-приватного партнерства USAID, а саме, надаватимуться консультації до моменту оголошення конкурсу з вибору інвестора.
Нагадаємо, у місті планують збудувати підземний паркінг на площі перед головним корпусом ЛНУ імені Івана Франка – на вулиці Університетській. Є два варіанти проекту: дворівневий на 400 місць та чотирирівневий на 800. Вартість будівництва становить 8-16 млн євро. Проект повинен вирішити проблему з паркуванням на прилеглих вулицях. Лише на одній вулиці Листопадового Чину понад 200 потенційних клієнтів підземки, які наразі заважають пішоходам та громадському транспорту.
Попередня плата за паркування мала б становити близько 80 грн за день. Опитані водії кажуть, що готові платити 5-10 грн за годину, якщо стоянка буде справді надійна та зручна. Втім, паркувальники наголошують на інших реаліях. Водії не охоче платять за стоянку навіть там, де година коштує 4 грн. До паркомата їх доводиться водити мало не за руку. «20-25% ідуть свідомо, а більшість треба ловити і підводити до паркомата», – скаржиться бригадир паркувальників ЛКП «Львівавтодор» Ігор Монтян.
Неправильна парковка водіям здебільшого сходить з рук. Евакуатор має право забрати лише ті автівки, які заважають руху транспорту. Тому у «Львівавтодорі» впевнені, що проблему вирішать лише зміни в законодавстві. Якщо до водіїв порушників в Україні будуть ставитись суворіше, будівництво підземних паркінгів погодиться кредитувати ЄБРР.
«За умови внесення змін до законодавства, яке дозволяло би підвищити контроль за дотриманням правил паркування, дозволяло би містам безпосередньо штрафувати порушників, цей проект був би для них цікавим, і вони були б готові надавати кошти потенційним інвесторам», – розповів Сергій Кіраль.