Червоноград мало не позбувся стратегічного об'єкта
Сьогодні депутати міськради відклали питання про передачу теплокомуненерго у концесію
Депутати Червоноградської міської ради вирішили передати теплокомуненерго у концесію. Стратегічний об’єкт міста мав перейти у приватні руки на 49 років. Цей процес запустили ще півроку тому депутати минулого скликання. На своїй останній сесії вони погодили створення конкурсної комісії, а «проштовхнути» питання мали вже новообрані депутати.
Під час сесії Червоноградської міської ради 4 лютого, на якій мали вирішити це питання, гостьові місця усі зайняті. Скандальне рішення у порядку денному під 13-им пунктом.
«Слова концесія там немає. Депутатів переконували – я був свідком – в тому, що це просто створюється комісія для того, щоб розглядати питання чи потрібно передавати, чи не потрібно. Але вчитавшись в положення про цю комісію, це є прямий шлях до концесії», – підкреслив депутат Червоноградської міської ради Дмитро Фартушок.
Тож в 10-тиденний термін після так званого технічного рішення депутатів розпочинається передача теплокомуненерго у концесію. Під час цієї процедури з’являються невідомі учасники конкурсу. Це збурило активну громаду Червонограда.
«Ми, на жаль, маємо вже декілька фактів в місті Червонограді і в Сокальському районі, де ми віддали в приватну власність об’єкти, і по сьогоднішній день ми не можемо вернути їх назад», – пояснив активіст «Самооборони» Червонограда Василь Сімчук.
Депутати від «Об'єднання «Самопоміч» наполягають на тому, щоб виключити це питання з порядку денного. Мовляв, аж надто зацікавленими у комунальному гіганті були їх попередники.
«Спеціально зараз не закладали в бюджеті ні гривні в якусь розбудову, заміну чогось. Спеціально заганяють у мінус підприємство. Тобто, комусь це вигідно», – певен депутат Червоноградської міської ради Віталій Кравець.
Член парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу Лев Підлісецький закликає міську владу шахтарського міста не квапитися з прийняттям таких рішень.
«Як на мене, було б правильно призупинити рішення попередньої міської ради, проконсультуватись з місцевою громадою, вивчити питання глобально, а тоді приймати зважене рішення», – порадив депутат Верховної Ради Лев Підлісецький.
У місті напередодні провели опитування, чи знають червоноградці бодай щось про передачу стратегічного об’єкту господарки міста у концесію. Більшість містян про це навіть не чули, тож депутати таки вирішили відкласти комусь таке важливе, але нещасливе 13 питання.