Верховна Рада ухвалила закон, який розвантажить місцеві суди

Нардепи спростили роботу українських судів і розвантажили їх від надмірної кількості справ

У вівторок, 21 липня, Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до здійснення кримінального провадження в суді першої інстанції, який має пришвидшити роботу українських судів.

Ухвалення відповідного законопроекту №2456 у другому читанні та в цілому підтримали 278 народних депутатів при мінімально необхідних 226.

Цей закон спрямований на розвантаження судів України від розгляду значної кількості кримінальних проваджень колегіями у складі трьох суддів, що надасть можливість пришвидшити розгляд кримінальних проваджень в судах першої інстанції, зменшить кількість кримінальних справ, які передаються з одного суду до іншого у зв’язку з неможливістю сформувати колегію суддів, що в цілому покращить якість доступу громадян до правосуддя.

Закон визначає, що розгляд кримінальних проваджень стосовно злочинів, за які передбачається покарання строком понад 12 років, здійснюється колегією суддів лише за клопотанням обвинуваченого.

Автори законопроекту прогнозують, що його прийняття пришвидшать строки розгляду кримінальних проваджень в судах першої інстанції, що позитивно вплине на реалізацію прав сторін кримінального провадження, дотримання засад кримінального провадження, якості роботи місцевих судів України загальної юрисдикції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук