Депутати запропонували закріпити за МОЗ перевірку та погодження реклами ліків

СуспільствоРоман Ганкевич, 17 березня 20182770
Депутати запропонували закріпити за МОЗ перевірку та погодження реклами ліків
фото Depositphotos
Пропонують заборонити зображення в рекламі ліків осіб, які не є лікарями і надають відомості про лікувальний ефект

Група народних депутатів запропонувала доповнити закон «Про лікарські засоби» положенням, відповідно до якого тексти реклами лікарських засобів необхідно узгоджувати з Міністерством охорони здоров'я України. Відповідний проект закону (№8136), ініціаторами якого стали Тетяна Бахтеєва, Ігор Шурма, Олег Мусій, Андрій Помазанов, зареєстрували в парламенті 15 березня.

Як зазначається, у проекті пропонується також заборонити зображення в рекламі ліків осіб, які не є лікарями або іншими медичними працівниками й надають відомості про лікувальний ефект від застосування препарату. Крім того, автори законопроекту вважають за необхідне також заборонити зображення дітей, які використовують лікарські засоби.

На сьогодні, згідно з положенням про Міністерство охорони здоров'я, відомство здійснює тільки узгодження текстів реклами харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання, функціональних харчових продуктів та дієтичних добавок.

Як зазначено в пояснювальній записці, проект закону розробили з метою боротьби із самолікуванням, невід'ємною частиною якого є високий доступ населення до безрецептурних препаратів. В Україні нині зареєстровані й реалізуються через аптечні мережі більше 20 тис. найменувань лікарських засобів, 50 відсотків з них - це безрецептурні препарати.

«Статистика свідчить, що в половині випадків люди купують і вживають ліки, які їм не потрібні. При цьому, за даними соціологічних досліджень, постійно купують ліки в Україні близько 40% дорослого населення, а займаються самолікуванням понад 50% людей», - зазначено в супровідних документах.

До слова, реклама лікарських засобів становить близько 30% від загального обсягу рекламної продукції на телебаченні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що цього року Держлікслужба вперше за три роки перевірятиме діяльність аптек та ліки, які вони реалізують. 23 лютого 2018 року вступила в дію постанова Кабміну «Про затвердження переліку органів держнагляду, на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів держнагляду у сфері господарської діяльності».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук