Держава може здати населенню 14 тис. квартир із правом викупу
Державна іпотечна установа підготувала 14 тисяч квартир для здачі в оренду населенню з правом викупу під 3% річних. Для цього потрібно працювати у бюджетній сфері та перебувати у квартирній черзі. Наразі проект перебуває на доопрацюванні у профільних міністерствах.
Про це у коментарі iPress.ua повідомила начальник управління зв'язків з громадськістю Державної іпотечної установи Ганна Волобуєва.
"Наразі програму доопрацьовують у профільних міністерствах. Якщо проект затвердять, то вже наступного місяця ми можемо ввести програму у дію", - повідомила представник ДІУ.
Програма оренди житла із правом викупу передбачає отримання помешкань різною площею у майже всіх містах України. Для цього претендент на житло повинен стояти у квартирній черзі.
Ганна Волобуєва наголосила, що пріоритетними для програми є бюджетники, які потребують покращення квартирних умов. Для них пропонуватимуть помешкання від 40 до 76 кв м за ціною від 4300 до 5600 грн за кв м. Ціни варіюватимуться у залежності від місця проживання орендаря квартири. Якщо це буде обласний центр, чи столиця – квадратні метри коштуватимуть дорожче.
"Одним із вигідних плюсів програми є відсутність першого внеску. Орендар отримує квартиру і виплачує повну вартість квартири протягом 15 років під 3% річних", - додала Волобуєва.
До прикладу, якщо орендар мешкає у Львові і хоче придбати квартиру 76 кв м за ціною 4300 грн за кв м, то ціна такого помешкання становитиме 326,8 тис грн. Розділяємо цю суму на 15 і враховуємо 3% річних - орендар сплачуватиме 22,5 тис грн. щорічно, тобто майже 1900 грн кожного місяця.
У ДІУ зазначають, що до цієї програми не залучатимуть державних коштів, а оперуватимуть лише своїми. Уже зараз готові 14 тис квартир на території всієї України, які готові здавати на відповідних умовах.
Про подальший розвиток програми у відомстві наразі не говорять, оскільки не можуть спрогнозувати попит, який викличе програма у населення, а також зміни, які можуть внести до проекту у профільному міністерстві.
Ця програма може стати альтернативою програмі Президента України «Доступне житло», в якій взяли участь близько 1 тис сімей. Всього у черзі на житло в Україні зареєстровано понад 1 млн осіб. До кінця 2012 року з мільярда гривень на компенсацію відсоткових ставок за програмою «Доступне житло» освоїли не більше 5%.
Перед парламентськими виборами Кабмін заявив, що виділить 1 млрд грн на видатки для компенсації відсотків за іпотечними кредитами в рамках програми. Ці видатки зробили "захищеними". Однак в держбюджеті на 2013 рік на програму закладено лише 300 млн грн.
Нагадаємо, депутати Львівської міської ради на сесії 29 вересня 2012 року затвердили положення про участь у програмі «Доступне житло». Ухвалу підтримали 65 депутатів. Положення затверджено у межах Регіональної програми будівництва житла у Львівській області на 2010-2017 роки та місцевої програми будівництва «Доступне житло львів’янам». У Львові на квартирній черзі – більше 40 тисяч осіб. Квартирна черга тягнеться ще з 1960-х років.
Раніше міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що у місті будуватимуть доступне житло за технологією, яку використовують в Італії.