Держкомтелерадіо підготував документи, які блокують видавничу продукцію антиукраїнського змісту

Держкомтелерадіо підготував документи, які блокують видавничу продукцію антиукраїнського змісту
фото LB.ua
Комітет підготував проекти нормативно-правових актів щодо обмеження доступу в Україну видавничої продукції антиукраїнського змісту

Державний комітет з телебачення і радіо підготував проекти урядових нормативно-правових актів, які спрямовані на реалізацію Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту». Про це у понеділок, 30 січня, повідомили у прес-службі відомства.

«Зокрема, розроблено проект Порядку видачі (відмови у видачі, переоформлення, видачі дубліката, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, на митну територію України», - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, проект постанови Кабміну, якою буде затверджено даний Порядок, надіслали на погодження центральним органам виконавчої влади. Крім того, розроблено Положення про експертну раду Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України. Зараз документ - на реєстрації в Міністерстві юстиції України.

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко затвердив наказом склад цієї експертної ради. До неї увійшли представники органів державної влади, галузевих асоціацій, спілок, громадського експертного середовища, видавці, провідні діячі культури, науки і освіти, соціальні психологи, медіаексперти та інші фахівці інформаційної сфери. Із складом експертної ради можна ознайомитися на офіційному веб-сайті відомства. Також повідомляють, що найближчим часом експерти ради зберуться на своє перше засідання для обговорення критеріїв оцінки видавничої продукції.

Нагадаємо, Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту» набрав чинності 1 січня 2017 року. Кабінет міністрів у тримісячний термін має забезпечити видання нормативно-правових актів, передбачених цим законом.

Між тим, на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо опублікували роз’яснення суб’єктам господарювання щодо правил ввезення видавничої продукції. Наголошено, що з 1 січня ввозити на митну територію України відповідну видавничу продукцію можна лише на підставі отриманого дозволу, але не раніше набрання чинності постановою Кабінету міністрів України, якою визначатиметься порядок видачі такого дозволу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук