Для львівської дитячої лікарні придбали сучасне рентген-обладнання за 2,1 млн грн

Воно дозволить складні операції дітям зробити більше безпечними

Для львівської дитячої лікарні придбали сучасне рентген-обладнання за 2,1 млн грн
фото ЗСДМЦ
Новий рентген-апарат вже встановили у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі

Наприкінці липня Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр, який у народі називають «Чорнобильською лікарнею», отримав нову мобільну цифрову рентген-дугу французької фірми Apelem. Цей апарат, як кажуть лікарі, дозволить зробити складні операційні втручання більш безпечними для дітей та допоможе спостерігати за станом пацієнтів, які не пересуваються, у режимі реального часу.

Сучасне рентген-обладнання для Центру придбав благодійний фонд «Таблеточки». Його вартість – 2,1 млн грн.

Це не перший такий подарунок фонду дитячому Центру. Торік Західноукраїнський медичний дитячий центр отримав від фонду гематологічний аналізатор для контролю безпечності хіміотерапії, вартість якого 3 млн грн.

За словами дитячого онколога Західноукраїнського медцентру Романа Кізими, нова ренгген С-дуга, яку вже встановли у лікарні, є вкрай необхідною для лікарні.

«Вона конче потрібна під час проведення хірургічних втручань у дітей з різними пухлинами (грудної клітки, черевної порожнини, таза тощо). Такі операції іноді тривають до 11-12 годин і вимагають негайного рентген-контролю», – каже Роман Кізима.

Цю апаратуру викорстовують для спостереження за станом дітей, що не можуть пересуватися. Вона дозволяє завчасно попередити, наприклад, пневмонію, яка є досить розповсюдженим ускладненням у онкохворих.

Цей рентген-апарат вкрай необхідний і при встановленні центральних венозних катетерів та портів для введення препаратів під час довготривалого лікування. Донедавна через відсутність такого обладнання катетеризація могла призводити до інфікування, тромбозу та інших ускладнень.

Без цієї апаратури важко обійтися і при встановленні ендопротезів (наприклад, у колінних суглобах) дітям, що хворіють на пухлини кісток або пухлини м’язів. Ендопротезування мінімізує ризик ампутації кінцівок та підвищує якість життя дітей після лікування онкохвороби.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук