«До пункту 4 Порядку денного…»
Інші блоги автора
- Перспективи конкурсів проєктів регіонального розвитку Львівщини 28 лист 2021, 14:46
- Досвід стратегічного планування в громадах – перші уроки. Частина ІІ 2 серп 2021, 21:04
- Напередодні змін до стратегічного планування в громадах. Частина І 21 лип 2021, 20:42
Сьогодні відбулось засідання Конкурсної ради з реалізації Програми проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку у Львівській області. Важливе. Перші три пункти Порядку стосувались ситуації з виконанням 1007 проектів – переможців 2018 року. Були прийняті рішення щодо «двієчників» - проектів, що отримали фінансування у 2018 році, однак ніяк не можуть стартувати.
За детальною інформацією спрямовую всіх до сайту облради (тут і тут).
Чим же цікавий п.4 «Про розгляд пропозиції в частині внесення змін до Програми», що його було винесено в заголовок? Напевне тим, що члени Ради витратили на нього 2 хвилини часу і одноголосно проголосували щодо подання подібних пропозицій до 10 жовтня і, відповідно, розгляді їх на наступному засіданні. Ніби буденна річ.
Однак, для мене особисто – це чергова перемога Програми, яка «дорослішає» на очах. І це – не тільки лідерство серед подібних програм в Україні, не тільки зростання бюджету - із 1,75 млн.грн. (0,75 млн. грн. – обласний бюджет) у 2011 році до 253 млн.грн. (122,7 млн.грн. – обласний бюджет) у 2018 році. Це – культура програми, чесні правила гри, якісний менеджмент, які і забезпечили довіру громад, бажання брати участь в ній.
Перемога по «буденному» питанню полягає на тому, що не було порожніх дискусій, емоцій. Зміна, яку пропонувалось внести в текст Програми на 2019 рік звучала так: «вилучити із п.6 розділу V. Умови проведення конкурсу речення «до участі в Конкурсі не допускаються проекти, які стосуються фінансування об'єктів, які перебувають у спільній власності територіальних громад області, державній чи приватній власності».
Потрібна ця зміна чи ні? Добра чи не дуже? Напевно, і потрібна, і добра. І означає, що обласні установи матимуть доступ до участі в конкурсі і шанс отримати дофінансування у разі перемоги. Це означає, що Програма стимулюватиме ці установи до пошуку позабюджетних коштів на свій розвиток і так далі.
То чому ж не прийняти зміну, виправити ситуацію? В чому ж перемога, якщо «відклали, розглянуть…»? Та в тому, що не вирішували вже і зараз, «з голосу». Що вимагається обгрунтування зміни, аналіз. І тоді – зважене рішення. І не однієї зміни, а можливо усіх можливих, яких накопичилось вже достатньо – і щодо додаткових бонусів за більший внесок громади, і щодо можливої модернізації пріоритетів.
А поза тим, користуюсь нагодою і подаю для обговорення можливі зміни до Програми, які підготував «Європейський діалог».