Допомогу при народженні дитини тепер оформлятимуть за спрощеною схемою

Головні Новини за 03 липняІрина Знась, 3 липня 2014, 12:11 8075 0

Отримати допомогу при народженні дитини тепер буде простіше. Згідно з новим законодавством, для отримання допомоги у відділ соціального захисту достатньо буде подати лише два документи – заяву довільної форми про призначення допомоги та копію свідоцтва про народження з пред’явленням оригіналу.

Про це у четвер, 3 липня, під час прес-конференції розповів виконувач обов’язків начальника управління соціального захисту Львівської міської ради Ігор Кобрин.

Зміни відбудуться відповідно до закону «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», який схвалений парламентом 27 березня 2014 року. Таким чином, з 1 липня розмір допомоги при народженні першої дитини збільшиться до 41 280 грн та не залежатиме від того, чи дитина народилася першою, другою, чи третьою і т.д.

Одразу по народженні дитини батькам виплачуватимуть 10 320 грн, решта суми допомоги (30 960 грн) сім’я отримуватиме впродовж 36 місяців по 860 грн щомісяця. Разом з тим буде припинене оформлення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку.

«Основна зміна у тому, що закон зрівнює усіх дітей, усі тепер матимуть рівні умови, а також спрощена процедура для її отримання», – зазначив Ігор Кобрин.

Винятки у процедурі становитимуть випадки, коли дитина народилась за кордоном, померла, або їй призначено опікуна. Також не буде обов’язковим, щоб дитина на момент подання заяви вже була зареєстрована за певною адресою – зареєструвати дитину можна буде при поданні документів для отримання допомоги.

Якщо ж діти народилися до 30 червня 2014 року, допомогу оформлятимуть за старою схемою. Також батьки зможуть отримувати фінансові виплати на дитину до досягнення нею 3-річного віку.

Зазначимо, що раніше розмір одноразової допомоги при народженні дитини був прив’язаний до прожиткового мінімуму. Тобто при народженні першої дитини виплачували 30 прожиткових мінімумів (31 тис. грн), другої 60 (70,5 тис. грн), а третьої і кожної наступної 120 (близько 141 тис. грн).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук