Полковник поліції купив 9 квартир у Києві за гроші з продажу службової інформації

Клієнтами поліцейського були банки, колекторські контори та інші приватні підприємства

Загалом до злочинної групи, крім поліцейського, входили ще п’ятеро учасників

Поліція Києва затримала колишнього начальника одного з департаментів Національної поліції України, якого викрили в продажу службової інформації. За виручені кошти полковник поліції придбав у столиці 9 квартир.

Як повідомила прес-служба Національної поліції, затриманий полковник разом зі спільниками впродовж тривалого періоду за грошову винагороду надавав конфіденційні відомості та безпосередній доступ до них колекторським конторам, мережі банківських установ і приватним підприємствам.

47-річний полковник поліції вийшов на пенсію на початку 2018 року і налагодив схему незаконного збагачення шляхом систематичного незаконного втручання в роботу автоматизованих систем МВС і Нацполіції і незаконного використання інформації з обмеженим доступом. Він залучив до своїх злочинних планів фахівців з числа працівників Нацполіції, які здійснюють обслуговування автоматизованих відомчих баз. Його спільники давали можливість іншим учасникам угруповання – колишнім колегам – отримувати конфіденційні відомості про громадян України.

Клієнтами і нелегальними користувачами службової інформації ставали служби безпеки і персоналу колекторських контор, великих приватних підприємств, банківських установ або будь-який платоспроможний громадянин.

Для прикриття організатор угруповання відкрив фіктивне приватне підприємство в сфері надання телекомунікаційних послуг. Його колишній підлеглий, чинний працівник поліції, налагодив за місцем проживання «чергову частину» на зразок call-центру «102», через яку клієнти цілодобово в телефонному режимі отримували дані.

За кошти, отримані від продажу інформації, полковник купив у Києві 9 квартир, деякі з них – ще до виходу на пенсію. Цю нерухомість поліцейський здавав в оренду.

За місцем проживання фігурантів справи правоохоронці провели 58 обшуків і вилучили різноманітну техніку, сервер, мобільні телефони, копії документів, чорнову документацію, патрони і гроші.

Крім того, після отримання чергової грошової винагороди за надану інформацію затримано співорганізатора угруповання. Також на підставі ст. 208 КПК України затримано трьох основних фігурантів, у тому числі колишнього начальника департаменту Нацполіції. Слідчі Головного слідчого управління готують оголошення підозри шістьом учасникам організованого угруповання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук