Екс-прем’єр-міністр Бранденбургу закликав легалізувати анексію Криму

СвітЛюбко Петренко, 18 листопада 20144180
Екс-прем’єр-міністр Бранденбургу закликав легалізувати анексію Криму

Колишній прем'єр-міністр федеральної землі Бранденбург, екс-голова СДПН, голова Німецько-російського форуму, соціал-демократ Маттіас Платцек (Matthias Platzeck) закликав провести процедуру легалізації анексії Криму. Як повідомив сайт газети Die Zeit, про це він заявив в інтерв'ю газеті Passauer Neue Presse, опублікованому 18 листопада.

«Анексія Криму повинна бути врегульована заднім числом відповідно до міжнародного права, щоб всі могли примиритися з цим фактом», - заявив Платцек. За його словами, існує декілька варіантів легалізації приєднання Криму до РФ.

Він вказав, зокрема, на можливість вжиття певних фінансових інструментів для вирішення цього конфлікту. Також, на його думку, необхідно провести в Криму повторний референдум під контролем Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Платцек підкреслив, що ці способи повинні обговорювати між собою Москва та Київ.

Більш того, глава Німецько-російського форуму заявив, що східні регіони України, які зараз контролюють сепаратисти, теж, швидше за все, не повернуться під владу Києва. «Мені на даний момент складно уявити, що Донецьк і Луганськ після всього, що сталося, просто так повернуться під українську юрисдикцію», – зазначив він к інтерв’ю.

Маттіас Платцек закликав також Захід піти назустріч російському президенту Володимиру Путіну. «Мудрі люди тому й мудрі, що час від часу дозволяють собі відступити», – прорік він таку сентенцію. Плятцек закликав  західні країни вибрати той варіант розв’язання українського конфлікту, який би не образив російського президента.

«Що буде після Путіна, якщо російський президент піде? Вже точно його  наступник не буде більш проєвропейським, а скоріш за все – ще більш націоналістично налаштованим», - застеріг політик. Він також зазначив, що нестабільна ситуація в Росії, яка є однією з найбільших ядерних держав світу, може привести до непередбачених наслідків. «Ми повинні знайти такий вихід з конфліктної ситуації, за якого Путін не пішов би з поля бою як переможений», – наголосив Платцек.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук