Фонд Джоан Роулінг допомагатиме реформувати дитячі інтернати в Україні

Пілотний проект працюватиме на Житомирщині

Фонд Джоан Роулінг допомагатиме реформувати дитячі інтернати в Україні
фото Bustle
Раніше фундація Роулінг працювала з Болгарією та Молдовою

Благодійна фундація Джоан Роулінг Lumos у Житомирській області в рамках пілотного проекту реформуватиме інтернати, в яких живуть діти з неблагополучних сімей та сироти. Про це йдеться в прес-релізі Національного офісу реформи деінституціалізації, що пише «NewWest Media».

31 жовтня 2017 року в Житомирі представники британської фундації Lumos підпишуть Меморандум про співпрацю з Уповноваженим президента з прав дитини Миколою Кулебою та Житомирською облдержадміністрацією.

Фундація всесвітньо відомої письменниці, авторки серії книг про Гаррі Поттера Джоан Роулінг надасть інтернатам Житомирщини технічну, експертну та методичну допомогу у реалізації пілотного проекту для сприяння припинення інституціалізації (процес заміни системи інституційного догляду дітей на систему, яка забезпечує виховання дітей в сім’ї або умовах, максимально наближених до сімейних) дітей. Тобто будуть реалізовані проекти, спрямовані на підтримку кризових сімей, аби зменшити кількість відмов від дитини, та заходи з повернення дітей у родину.

До цього британська фундація працювала з Болгарією та Молдовою. Сьогодні в цих країнах вже майже повністю зникли інтернати. Тепер «Lumos» планує допомагати Україні з реформою деінституціалізації, яка розпочалась влітку цього року.

Напередодні, 9 серпня, Кабінет міністрів України затвердив Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та план заходів з реалізації її першого етапу.

За даними Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби, в українських інтернатах нині перебуває 1,5% дітей країни. Згідно з Національною стратегією, вже у 2026 році дітей в подібних закладах має бути менше 0,5%. А ті, що з різних причин усе ж залишатимуться в інституціях, а не в сім’ях, мешкатимуть в умовах, максимально наближених до сімейних – до 15 осіб в одному закладі.

Lumos —міжнародна неурядова благодійна організація, заснована британською письменницею Джоан Роулінг, що сприяє припиненню інституціалізації дітей у всьому світі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук