Франція вимагає від України включити в Конституцію спеціальний статус Донбасу

Міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро

(Уточнена новина, виправлена цитата Еро, яку спотворив синхронний перекладач у Москві, що працював на прес-конференції)

Росія повинна змусити бойовиків дотримуватися припинення вогню, а Україна прописати в Конституції спеціальний статус для Донбасу. Про це заявив на прес-конференції в Москві у вівторок міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро після зустрічі з очільником МЗС РФ Сергієм Лавровим.

«Що стосується російської влади, ми вважаємо, що вона може зробити так, щоб сепаратисти в Донбасі реально дотримувалися припинення вогню. Це цілком можливо. Ми вже бачили це минулої осені. Тобто ми можемо просуватися дуже швидко і в той же час вже є новий уряд в Києві. Йому потрібно дотримуватися взятих зобов'язань і запустити реформи, зокрема, прописати в Конституції спеціальний статус для Донбасу і організувати виборчу систему, яка дозволить провести вибори. І саме для цього умови безпеки повинні бути дотримані, повинні пройти додаткові зустрічі. Я сподіваюся, що ми зможемо просуватися швидко і є бажання отримати результат до кінця першого півріччя 2016 року», – зазначив Еро, якого цитує ЛІГА.net.

Французький міністр повідомив, що піднімав на зустрічі з Лавровим питання звільнення незаконно ув’язненої в Росії української льотчиці надії Савченко в рамках домовленості щодо обміну полоненими. Еро також наголосив, що Мінські угоди повинні почати працювати.

За словами французького міністра, санкції проти Росії не є для Франції самоціллю. «Вони відповідають насамперед політичній меті, і ця мета – мир в Україні», – сказав міністр.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук