Генпрокуратура намагається отримати доступ до списку осіб, щодо яких негласно працює СБУ

СуспільствоВолодимир Пиріг, 21 листопада 20153211

Генеральній прокуратурі України (ГПУ) вдалося отримати дозвіл суду на обшук режимно-секретного відділу апеляційного суду Києва, заявив заступник голови СБУ-начальник управління «К» Віктор Трепак.

«Буквально днями стало відомо, що ГПУ пішла ще далі. Вона захотіла отримати доступ до “святая святих” – режимно-секретного відділу апеляційного суду Києва. Мета зрозуміла — ознайомитися з усіма оперативними матеріалами, з яких суд давав СБУ дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій», – сказав Трепак в інтерв'ю «Дзеркалу тижня. Україна» і звернув увагу на те, що у прокурорів, які є процесуальними керівниками, і так був певний доступ до оперативних матеріалів.

За інформацією Трепака, дозвіл на обшук дав Новозаводський районний суд Чернігова, «у голови якого тісні неформальні контакти з керівництвом ГПУ». Тому ГПУ «часто звертається в цей суд з важливих для неї питань», зазначив він.

«Хтось захотів побачити весь масив розробок, які проводили і проводять СБУ, МВС, Служба зовнішньої розвідки, ГУР Міноборони. Очевидно, хтось дуже стурбований своєю і своїх наближених долею», – вважає Трепак.

За словами заступника голови СБУ, «це тільки частина того, що відбувається навколо співробітників СБУ, задіяних у справі «діамантових прокурорів», і навколо главку «К» в цілому. Трепак вважає, що така активність ГПУ «виглядає як банальна помста і розправа»: «…Нам чітко сигналізують: ви під дамокловим мечем».

«Звинувачувальні матеріали відносно мене ГПУ збирає навіть у тих кримінальних провадженнях, які не мають ніякого відношення ні до мене, ні до зазначеної справи. Свідкам, яких допитують у рамках інших проваджень, задають питання про мою участь в реалізації справи “діамантових прокурорів”. Це очевидне процесуальне зловживання», – вважає Трепак.

Раніше про тиск з боку керівництва ГПУ на слідчих ГПУ та СБУ у справі «діамантових прокурорів» заявив заступник генпрокурора Віталій Касько.

Нагадаємо, Трепак через Шокіна подав у відставку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук