Графологи підтвердили співпрацю Валенси з комуністичними спецслужбами

СвітЛюбко Петренко, 31 січня 20177901
Графологи підтвердили співпрацю Валенси з комуністичними спецслужбами

Польський Інститут національної пам'яті (ІНП) вважає доведеним факт співпраці екс-президента Польщі та лауреата Нобелівської премії миру Леха Валенси зі спецслужбами часів Польської Народної Республіки (ПНР). Про це глава слідчої групи ІНП Анджей Позорський повідомив на прес-конференції у Варшаві у вівторок, 31 січня.

За словами Позорского, відповідний висновок зроблено на підставі експертного аналізу досьє Служби безпеки ПНР на агента під кодовим ім'ям «Болек». «Висновок судових експертів свідчить про те, що написане від руки зобов’язання про співпрацю зі Службою безпеки від 21 грудня 1970 року було повністю написане Лєхом Валенсою. 17 рукописних квитанцій про отримання грошей за надання співробітникам Служби безпеки інформації були написані саме Лєхом Валенсою», - процитував слова Позорського польський телеканал TVN24. Позорський додав, що видана оцінка є «комплексною, чіткою та повною», а її висновки – «однозначні й такі, що не залишають сумнівів».

Документи були передані до ІНП 2016 році вдовою екс-міністра внутрішніх справ, польського генерала Чеслава Кищака. Сам Валенса звинувачення на свою адресу відкидає, стверджуючи, що мова йде про сфальсифіковані матеріали і ставлячи під сумнів доказовість експертного висновку.

Нагадаємо, що 2000 року люстраційний суд Польщі розглядав справу про звинувачення Валенси у співпраці з комуністичними спецслужбами і дійшов до висновку, що органи безпеки комуністичного режиму навмисно завели досьє на секретного агента «Болека», щоб перешкодити присудженню Валенсі – на той момент лідеру профспілки «Солідарність» – Нобелівської премії миру 1983 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук