Ігри з цифрами

Держава і далі не заохочує економію газу, уряд і далі стимулює надмірне споживання енергоресурсів

БлогиВіктор Балога , 15 квітня 2015 291
Віктор Балога
Політик, який народився на Закарпатті

Уряд планує цього року спожити 40 мільярдів кубів газу. Для порівняння, Польща з населенням в майже 39 мільйонів людей і з втричі більшим ВВП, споживає 18 мільярдів кубів.

Але, Польща не перебуває в стані війни, не має тих проблем, які є у нас. Ми ж бойкотуємо усе російське, говоримо про санкції, а самі не робимо нічого, щоб зменшити споживання газу. Замість того, уряд каже, що 40 мільярдів газу на рік - це велика перемога, бо це на 10 мільярдів менше, ніж було 2 роки тому. І це подається як результат ефективного енергозаощадження. А те, що ми за цей час втратили 20% економіки, про це наш прем’єр-«реформатор» згадує лише тоді, коли потрібно чимось виправдати девальвацію гривні.

Найгірше, що усі ці ігри з цифрами не роблять нас сильнішими. Бо 40 мільярдів для України означає, що щонайменше 20 нам доведеться імпортувати. Так я вам скажу – доки ми будемо купувати стільки газу, ми ніколи не станемо по-справжньому незалежними і конкурентними. Дивує, що уряд навіть не говорить про те, скільки газу нам потрібно цього року зекономити, скільки – замістити. Наші «реформатори» лише чітко знають, скільки нам його потрібно спалити. Це означає, що держава і далі не заохочує економію газу, уряд і далі стимулює надмірне споживання енергоресурсів.

І я не знаю, хто ще сюди повинен прийти – МВФ, грузини, німці, американці, панамці, в’єтнамці, щоб вони нарешті зрозуміли, що газ – це предмет розкоші в будь-якій державі. А у такій, як Україна – тим більше.

Нам потрібні реальні реформи, а не маніпуляції з цифрами. А насамперед – люди, які можуть їх проводити, бо ще рік популізму і нам уже не допоможе ніхто.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук