«Інформаційний опір» відмовився від співпраці з ОБСЄ, – Тимчук
Центр військово-політичних досліджень «Інформаційний опір» відмовилася від співпраці з Організацією з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ). Про це у понеділок, 10 листопада, повідомив координатор групи Дмитро Тимчук, який пов’язав таке рішення з тим, що ця організація «дуже часто виступає в ролі ширми для агресивних планів» Росії.
«У зв’язку з останніми подіями (мається на увазі звіт спостерігачів ОБСЄ щодо загибелі людей поблизу школи №63 в Донецьку внаслідок обстрілу, як і попередні факти співпраці ОБСЄ з терористами і діяльність на користь агресора в особі Росії) група «Інформаційний опір», змушена відмовитися від контактів з представниками вашої організації», – йдеться у відповіді групи на прохання представників ОБСЄ про зустріч та експертні консультації.
«Ми високо цінуємо зусилля і діяльність представників ОБСЄ з європейських країн. Однак поки в ОБСЄ широко представлені громадяни Росії, ця організація, на наш превеликий жаль, дуже часто виступає в ролі ширми для агресивних планів Російської Федерації проти України», – написав український експерт.
Зазначимо, у суботу, 8 листопада, ОБСЄ оприлюднила свій звіт про обстріл 5 листопада подвір’я школи №63 в Донецьку, жертвами якого стали двоє підлітків, ще кілька людей були поранені. Звіт не містить прямих звинувачень жодної зі сторін конфлікту, але на підставі цього документа постійний представник Росії при ОБСЄ Андрій Келін заявив, що «постріл по дитячому садку (так цей об’єкт назвав сам Келін – ред.) був здійснений з напрямку і дистанції, які точно відповідають розташуванню українських військ у районі аеропорту і населеного пункту Піски».
Раніше журналісти, а також працівники Ради національної безпеки та оборони на підставі аналізу відеорепортажів із місця події російських телеканалів і фотографій на сепаратистських сайтах дійшли висновку, що снаряд чи міна, вибух яких убив підлітків, міг бути випущений тільки зі сходу чи північного сходу, тобто з глибини територій, захоплених сепаратистами.
Варто зауважити, речник РНБО Андрій Лисенко зазначив, що одразу за кілька хвилин після цього обстрілу на місці події з'явились російські журналісти, які традиційно звинувачують українську сторону в обстрілах мирного населення. За словами представника Ради безпеки, факт миттєвої появи російських журналістів викликає підозру і немало запитань.
Нагадаємо, як вже повідомляв ZAXID.NET, у жовтні стався інцидент з співробітниками ОБСЄ на Донбасі. Місія офіційно визнала, що її спостерігачі «по-дружньому» підвезли бойовиків на своєму авто.