На вулиці Панаса Мирного у Львові інспектори міського Держархбудконтролю виявили самовільне будівництво. До нього, кажуть, причетні фігуранти «Афери століття». На зведення та реконструкцію будинку його власники не отримували жодних дозвільних документів. Й далі ведуть активні роботи — встановлюють вікна і покрівлю.
Інспектори Держархбудконтролю Львова понад тиждень не можуть потрапити на будмайданчик на вулиці Панаса Мирного, 24. Його власники самовільно зводять приміщення площею майже 3 тис. м2.
«Коли приходили перший раз наші інспектори, то вони ніяких документів не хотіли давати, але зауважують при тому, що вони нададуть всі документи, в тому числі й правоустановлюючі. Люди так себе поводять тоді, коли хочуть зареєструвати незаконно право власності у реєстраторів чи в нотаріусів», — розповідає Святослав Кіндратів, керівник юридичного відділу ДАБІ Львова.
Хто власник цього майна — досі не відомо. Тому діалог інспектори вели лише з працівниками, що зводять будинок. А перед приїздом комісії ті втекли, покинувши всі речі.
«Зараз здійснюється перекриття даху, встановлюються вікна, ведуться активні будівельні роботи. Сьогодні, очевидно, знаючи, що ми приїдемо, то нікого немає», — каже Любомир Зубач, заступник міського голови Львова з містобудування.
Та насторожило інспекторів й інше. На підставі мирової угоди власність на частину будівлі, на якій тепер і зводять добудову, перейшла від однієї фізичної особи до іншої. А спір чомусь вирішував Трускавецький міський суд. У справі фігурують прізвища Малькова і Сандул. Люди з такими прізвищами відомі через «Аферу століття» — це вони стали власниками приміщень у Львові вартістю у десятки мільйонів гривень, які незаконно були виведені з комунальної власності.
«В нас, власне, є підозра, що саме цю незаконну добудову, яка була зроблена, її узаконили в контексті власності через рішення цього суду. Але, повторюся, що жодних дозволів від міста на якусь реконструкцію або на якісь роботи не надавалося», — стверджує Любомир Зубач, заступник міського голови Львова з містобудування.
Та окрім того, що усі роботи проводять без жодних дозволів, забудовник ще й самовільно захопив земельну ділянку, на якій і розташована новобудова. І це не єдиний об’єкт у Львові з схожою ситуацією.
«В місті є ряд об’єктів, де є така аналогічна ситуація, де вживаються заходи. Є об’єкти, де вже є рішення судів про знесення. Орієнтовно десь 10 об’єктів точно є таких», — каже Теодозій Денисяк, в.о. начальника інспекції ДАБК Львова.
Перевірка цієї забудови триватиме до 5 листопада. Якщо її власники не нададуть дозвільних документів, то самовільно добудовані приміщення доведеться зносити власним коштом. У разі відмови, нові будівлі можуть знести примусово.