Кіберполіція розробила рекомендації з відновлення даних на уражених вірусом Petya.A комп’ютерах

Кіберполіція розробила рекомендації з відновлення даних на уражених вірусом Petya.A комп’ютерах
фото Сегодня
Експерти розповіли про шанси відновити доступ до операційної системи

Кіберполіція розробила інструкцію з відновлення доступу до операційної системи для користувачів, комп’ютери яких зазнали атаки вірусу Petya.A. Про це повідомив УНІАН з посиланням на департамент кіберполіції Національної поліції України.

За словами експертів, шанс відновити інформацію у комп’ютері є у двох випадках.

«У процесі дослідження вірусу Petya та його шкідливу дію на комп’ютери виявлено декілька варіантів його втручання. Перший – комп’ютери заражені і зашифровані (система повністю скомпрометована), відновлення вмісту вимагає знання закритого ключа. Другий – комп’ютери заражені, частково зашифровані, система розпочала процес шифрування, але зовнішні фактори припинили процес шифрування. Третій – комп’ютери заражені, але при цьому процес шифрування таблиці MFT ще не розпочався», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в разі першого сценарію наразі не встановлено способу, який гарантовано проводить розшифрування даних. Вирішенням цього питання спільно займаються спеціалісти Департаменту кіберполіції, СБУ, ДССТЗІ, вітчизняних та міжнародних ІТ компаній.

«У той же час, у двох останніх випадках є шанс відновити інформацію, яка знаходиться у комп’ютері, оскільки таблиця розмітки MFT не порушена або порушена частково, а це значить, що відновивши завантажувальний сектор MBR системи, машина запускається і може працювати», – підкреслили у кіберполіції.

Експерти Кіберполіції розробили детальні рекомендації для відновлення доступу до враженої вірусом операційної системи за умов, якщо процес шифрування було запущено, але зовнішні фактори (наприклад вимкнення живлення тощо) припинили процес шифрування; або якщо процес шифрування таблиці MFT ще не розпочався через фактори, які не залежали від користувача (збій у роботі вірусу, реакція антивірусного ПЗ на дії вірусу тощо).

Нагадаємо, 27 червня в Україні відбулась хакерська атака, внаслідок якої постраждали чимало українських компаній. Невідомим вірусом уражено кілька українських банків, державні та комерційні підприємства.

Згодом стало відомо, що комп'ютерний вірус, який 27 червня атакував Україну, — це вірус Petya.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук