Командування Сил спеціальних операцій ЗСУ виступило проти нової символіки підрозділу

Командування Сил спеціальних операцій ЗСУ виступило проти нової символіки підрозділу
Емблема, проти якої виступають у Силах спеціального призначення ЗСУ

Командування та особовий склад Сил спеціальних операцій Збройних сил України виступило проти нової символіки підрозділу, яку запропонувала робоча група при Міноборони. На офіційній сторінці підрозділу у Facebook опублікований відкритий лист із проханням створити нову символіку, яка задовільняла б як військовослужбовців, так і експертів.

«Ініціативна група волонтерів та спеціалістів, що розробляла новий візуальний стиль, запропонувала нам символіку, яка, на жаль, категорично не сприймається як командним, так і рядовим складом сил. У першу чергу, мова йде про підперезаного вовкулаку як центральну емблему Сил спеціальних операцій. До деяких інших елементів також є зауваження, але саме цей викликає найбільше обурення», – йдеться у тексті листа.

Там зауважили, що підтримують розробку нових зразків військової форми, але виступають проти використання у ній образу вовкулаки, оскільки він асоціюється зі зрадництвом і в українському фольклорі часто поєднується з лихими силами.

«Вовкулакою міг вважитися чоловік, який відвернувся від Бога та був перетворений на вовкулаку відьмою, а також дитя, що померло нехрещеним. В українському народному фольклорі образ вовкулаки є щонайменше неоднозначним, якщо не в цілому негативним. У військовому середовищі «перевертень» є одним з термінів, які визначають зрадника, дворушника. Це – суто негативний термін та символ для солдата та офіцера», – йдеться у відкритому листі.

Командування Сил спеціальних операцій ЗСУ закликає повернутися до розробки символіки. У відкритому листі зауважують, що універсальним символом для подібних підрозділів у інших країнах є меч або кинджал.

«Ідеальним варіантом було б поєднання універсального символу меча із певним питомо українським символом – бажано, асоційованим із гербом України. Оскільки в якості девізу ССО України були запропоновані слова князя Святослава Ігоревича «Іду на Ви», нам ввижається найбільш адекватним знайти візуальне рішення, яке поєднало б двозуб Святослава із мечем ССО в єдиний тризуб», – йдеться у тексті звернення.

Зазначимо, що минулого тижня, президент Петро Порошенко вже затвердив нові знаки розрізнення і форму для Збройних сил України. Нові однострої та погони будуть представлені на День Незалежності.

Підрозділ Сил спеціальних операцій ЗСУ створили після початку війни на сході України, хоча це задумувалося ще у 2007 році. Новий підрозділ ЗСУ призначений для ведення «гібридної війни» і виконуватиме бойові розвідувальні завдання в тилу ворога.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук