Конституційний суд визнав незаконним е-декларування доходів для антикорупційних активістів
Громадські активісти-антикорупціонери подають е-декларації з 2018 року
Конституційний суд України визнав такими, що не відповідають Конституції деякі положення законів «Про запобігання корупції» і «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», повідомила агенція «Інтерфакс-Україна» з посиланням на джерела в Конституційному суді.
Згідно з рішенням суду, включення антикорупціонерів до переліку осіб, які мають подавати електронні декларації, є неконституційним.
Як повідомлялося, 20 липня 2018 року в Конституційний суд було подано подання 65 народних депутатів щодо неконституційності електронного декларування для громадських активістів - антикорупціонерів.
Як нагадує агенція «Укрінформ», 23 березня 2017 року Верховна Рада внесла зміни до статті 3 закону «Про запобігання корупції» і зобов'язала подавати електронні декларації про майно і доходи представників Громадської ради доброчесності, утвореної відповідно до Закону «Про судоустрій і статус суддів», громадських рад, рад громадського контролю, що утворені при державних органах та беруть участь у підготовці рішень з кадрових питань, підготовці, моніторингу, оцінці виконання антикорупційних програм. Євросоюз тоді розкритикував українські поправки до закону про електронне декларування, які передбачають подання декларацій громадськими активістами.
30 березня 2017 року цей закон набув чинності. Згідно з ним, члени антикорупційних громадських організацій були зобов'язані з 1 січня 2018 року подавати електронні декларації.
13 червня 2018 року уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова направила до КСУ подання щодо визнання неконституційним електронного декларування для громадських активістів.
22 березня 2018 року Верховна Рада відмовилася розглядати законопроекти, які скасовують або переносять термін подачі електронних декларацій про майно і доходи представниками громадських організацій, які займаються антикорупційною діяльністю. Народні депутати тоді не підтримали жоден з трьох відповідних законопроектів.