КОРУПЦІЯ

У Львові пройде Антикорупційний Форум

БлогиБогдан Панкевич , 3 червня 2016 575
Богдан Панкевич
Громадський діяч

Колись ми протидіяли спільному злу – радянській комуністичній системі. 27 років тому проти цього спільного зла об’єдналися всі здорові сили нашого суспільства – демократи і націоналісти, українці, вірмени, євреї, литовці, татари, поляки і навіть окремі прогресивні росіяни. І домоглися проведення перших демократичних виборів у 1990 році. Після цього крах радянської комуністичної системи був лише питанням часу.

Зраз основним нашим спільним злом є корупція. 

На початку лютого 2016 року виник «Рух за очищення», що ставив собі за мету змінити корумповані політичні еліти. У Києві та інших містах України провели масові заходи, на яких виступали знані київські особистості, включно з Михайлом Саакашвілі. Але майже нема інформації про те, що після цих заходів почалася системна антикорупційна діяльність на місцях.

Львів’яни вирішили, що у нас не так має бути. Нам не цікаво зійтися лише для того, щоб послухати київських гостей. Є гостра необхідність згуртувати громадянське суспільство Львівщини для системної протидії корупції як найбільшій спільній небезпеці.

Якщо громадські організації та політичні партії, що мають добру репутацію, об’єднають свої зусилля для протидії спільному злу – є шанс для успіху. Взаємна конкуренція нікуди не дінеться, але це не заперечує скоординованої антикорупційної діяльності. Власне таким є наш досвід боротьби за демократію у 1989-1990 роках.

У суботу 4 червня у Львові відбудеться Антикорупційний Форум і Українська Галицька партія є одним із його організаторів. Ми вже маємо значний досвід протидії корупції – у справі державних закупівель, протидії незаконним вирубкам і торгівлі лісом, зупинені незаконних забудов та руйнування історичної спадщини, виявленні фальсифікацій виборчого процесу та в багатьох інших напрямках.

Цей Антикорупційний Форум буде серйозним тестом для нашого громадянського суспільства.

Знову спалахнемо «солом’яним ентузіазмом», який яскраво горить і швидко гасне? Чи можливо вже маємо достатньо серйозних людей із відповідною мотивацією для тривалої системної діяльності?

Надія є, а час покаже.

Бо на владу вже годі сподіватися – це тотально корумпована пост-радянська система. Навіть якщо на деяких посадах перебувають симпатичні, позитивні люди – вони все одно вмонтовані в цю систему влади. Залишитися при цій владі нормальними людьми вони можуть лише при наявності постійного контролю і тиску з боку суспільства.

Змінити систему вади на цивілізовану, європейську і поборювати корупцію можна лише зусиллями громадянського суспільства – тобто спільною активністю всіх нас. Майдан дав поштовх і віру, але часу залишається щораз менше. Зможемо?

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук