КСУ визнав конституційним закон про декомунізацію

Перевірити закон на конституційність суд просили 48 народних депутатів

Опудало Леніна під час пікету біля Конституційного суду 16 липня 2019 року

Конституційний суд України 16 липня визнав таким, що відповідає Конституції, закон «Про засудження комуністичного та націонал соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», більш відомий як закон про декомунізацію.

Як інформує «Українська правда» з посиланням на власні джерела, суд у закритому режимі розглядав питання визначення конституційності цього закону, який Верховна рада ухвалила 2015 року.

За словами джерела, суд вирішив, що пропаганда комуністичного режиму є спробою виправдати тоталітаризм і запереченням конституційних принципів і демократичних цінностей. Також це є реальною загрозою для сучасної української державності.

Як інформує «Радіо Свобода», під час засідання під будівлею КСУ відбулись два мітинги з вимогами до суду — не визнавати закон неконституційним та не зупиняти процес декомунізації в країні.

Наразі відомо, що повний текст рішення оприлюднять 17 липня.

Нагадаємо, Верховна Рада у квітні 2015 року ухвалила урядовий законопроект про засудження комуністичного й нацистського тоталітарних режимів, заборонила їхню пропаганду й символіку. Згідно із законом, символіка і пропаганда нацизму, націонал-соціалізму, цих цінностей, будь-яка діяльність нацистських, фашистських угруповань в Україні є забороненою.

Перевірити на конституційність закон «Про засудження комуністичного та націонал соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» суд просили 48 народних депутатів у червні 2016 року. Це були представники «Опоблоку» та «Відродження».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук