Львів зобов’язався повністю перейти на відновлювальну енергетику до 2050 року

Андрій Садовий підписав меморандум про поступовий перехід міста на відновлювальні джерела енергії

Мер Львова Андрій Садовий та регіональна координаторка у регіоні Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії міжнародної організації «350.org» Світлана Романко підписали меморандум про поступовий перехід міста на ВДЕ

У четвер, 13 вересня, під час міжнародного екологічного форуму «Вода та Енергія», що відбувається на стадіоні «Арена Львів», мер Львова Андрій Садовий та представниця міжнародної організації «350.org» Світлана Романко підписали меморандум про поступовий перехід міста на відновлювальні джерела енергії (ВДЕ). Відтак Львів став першим великим українським містом, що долучилось до ініціативи.

Відповідно до тексту меморандуму, Львів зобов’язується також розробити та затвердити енергетичний план міста, прийняти кліматичну стратегію та реалізувати її, залучити до процесу широку громадськість. Повний перехід міста на «зелену» енергетику має бути втілений до 2050 року.

«Мета, яку ми перед собою поставили, – дуже амбітна: перейти до 2050 року на відновлювані джерела енергії. Це означає і максимальну підтримку електротранспорту, і максимальні інвестиції в очисні споруди та новітні технології, які дадуть можливість використовувати не нафту чи газ, а енергію сонця і вітру. Це ціль, яку ставлять перед собою найуспішніші міста і країни світу. А ми хочемо бути там, де найкращі», – сказав під час форуму Андрій Садовий.

На стадіоні «Арена Львів» триває міжнародний екофорум. Фото Маркіяна Лисейка

За словами Світлани Романко, саме використання нафти і газу спричиняє надмірні викиди СО2 в атмосферу, у результаті підсилюючи парниковий ефект та кліматичні аномалії. Відтак, кожен підписаний меморандум – це перший важливий крок у розбудові спроможності міста працювати над переходом на чисту відновлювану енергію та позбавитися залежності від викопного палива.

Львів став першим великим українським містом, яке долучилось до цієї ініціативи, після Житомира, Кам'янця-Подільського та Чорткова. До слова, один з найбільших американських штатів Каліфорнія планує повністю перейти на ВДЕ до 2045 року.

13 – 14 вересня у Львові відбуватиметься міжнародний екологічний форум «Вода та Енергія». Протягом двох днів учасники форуму обговорюватимуть теми чистої води, модернізації очисних споруд, зменшення втрат води, переробки побутових відходів, концепції «зеленого міста».

Нагадаємо, що в суботу, 8 вересня, у Львові відбулась акція у рамках всесвітньої кліматичної мобілізації «Дій за клімат», під час якої екологічні активісти спонукали використовувати відновлювану енергію замість викопного палива.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук