Львівщина відзначила 60-річчя Кенгірського повстання

СуспільствоІрина Знась, 29 червня 20143100

На Львівщині відзначили 60-річчя Кенгірського повстання. Зокрема у неділю, 29 червня, у сесійному залі Львівської обласної ради відбулись урочисті збори з нагоди 60-річчя Кенігрського повстання.

Про це повідомила прес-служба Львівської обласної ради.

Участь у зібранні учасників повстання у Кенгірі взяли очільники Львівської облради та учасники повстання.

На початку зібрання присутні вшанували молитвою та хвилиною мовчання усіх загиблих внаслідок політичних репресій. Опісля відбулось вручення нагород Львівської обласної ради та Львівської обласної державної адміністрації, а також пам’ятних відзнак до 60-річчя Кенгірського повстання.

«Українці – вільний і непереможний народ. Навіть у Степлагу вони утворили свою республіку. Не страх керував ними, а прагнення свободи», ­– зазначив  у своєму зверненні до присутніх голова комісії з питань бюджету Львівської обласної ради Ярослав Качмарик.

Кенгірське повстання – повстання політичних в'язнів Степового табору в табірному відділенні Кенгір (Казахстан), яке відбувалось впродовж 40 днів – з 16 травня до 26 червня 1954 р. У повстанні брало участь близько 8000 ув'язнених, більшість з них – засуджені за політичними статтями українці (також росіяни, прибалти, євреї та інші). Всього в Степлагу було 46% українців, а це 9596 осіб, серед яких було багато колишніх членів ОУН і вояків УПА та прибалтійських «лісових братів». Саме вони стали осердям повстання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук