Львівська міськрада звернулася до МЗС із закликом розірвати дипломатичні відносини з Росією

СуспільствоКатерина Родак, 29 листопада 20189630
Львівська міськрада звернулася до МЗС із закликом розірвати дипломатичні відносини з Росією
фото ЛМР
35 депутатів ЛМР проголосували за звернення про розірвання дипломатичних відносин з РФ

Під час засідання сесії Львівської міської ради 29 листопада 35 з 64 депутатів проголосували за звернення у Міністерство закордонних справ щодо розірвання дипломатичних відносин з Російською Федерацією.

Відповідне звернення на початку засідання сесії озвучив депутат Ігор Телішевський. У його зверненні йшла мова про необхідність закриття консульства РФ у Львові. Згодом секретаріат міської ради доопрацював текст звернення, замінивши заклик «закрити російське консульство у Львові» на «посилити дипломатичний тиск на РФ аж до розірвання дипломатичних відносин».

«За прикладом таких європейських країн, як Франція, Німеччина, Польща, Італія, Нідерланди, Данія та інших, які примусово висилають російських дипломатів, наша держава повинна також відповісти на системну гібридну війну, яку Російська Федерація проводить проти нас. Останні військові провокації в Азовському морі змушують нас у міру можливостей захоплення у полон українських кораблів та моряків», - зокрема, мовиться у зверненні.

У документі зазначається, що навіть із оголошенням воєнного стану у прикордонних із РФ областях не заарештоване майно Російської Федерації та не заборонений бізнес, інвестування російського капіталу в Україні.

Відтак депутати закликали МЗС посилити дипломатичний тиск на РФ у всіх напрямках аж до розірвання дипломатичних відносин.

Додамо, що згідно Віденської Конвенції про консульські зносини, розірвання дипломатичних відносин не несе за собою обов’язкове розірвання консульських відносин.

Нагадаємо, Верховна Рада України на екстреному засіданні в понеділок, 26 листопада, підтримала запровадження воєнного стану в 10 областях країни. Цьому рішенню передував збройний напад російських військових на українські судна в Керченській протоці. Під час нападу російські військові взяли у полон24 українських моряків, у тому числі 47-річного Андрія Оприска.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук