Львівська облрада виселить із Порохової вежі ресторан архітекторів

У спілці архітекторів кажуть, що робота закладу не порушує умов користування комунальним приміщенням

СуспільствоНазарій Тузяк, 24 березня 201617240

Депутати Львівської обласної ради хочуть виселити із Порохової вежі ресторан архітекторів. Управління майном спільної власності ЛОР подасть до суду позов про вивільнення приміщення підприємцями, які на підставі договорів зі спілкою архітекторів відкрили у 2015 році на першому поверсі вежі ресторан. Таке рішення під час засідання 22 березня прийняла депутатська комісія комунального майна.

Сама Порохова вежа є комунальним майном Львівської облради. На початку 1990-х її передали у безоплатне та безстрокове користування Львівській обласній організації Національної спілки архітекторів України. Тепер депутати облради хочуть укласти з архітекторами договір про оренду, в якому передбачити термін і плату за користування майном.

«Зараз між обласною радою і спілкою архітекторів взагалі немає ніякої угоди. Є тільки рішення про безоплатне користування. І вони самовільно уклали якусь угоду про співпрацю з іншими підприємцями. Як користувачі, яким надали це приміщення для здійснення статутних завдань, запустили туди юридичну особу для того, щоб вона займалася господарською діяльністю», – розповів ZAXID.NET начальник управління майном спільної власності Львівської обласної ради Микола Бандра.

Фото Мирослава Пархомика

За його словами, управління майном не вважає угоди між спілкою архітекторів та підприємцями законною підставою для відкриття у Пороховій вежі ресторану.

«Ми ці угоди взагалі не сприймаємо серйозно. Вони не є підставою для перебування у приміщенні. Спілка архітекторів може співпрацювати із тими людьми в якісь формі – надавати допомогу чи якось по-іншому взаємодіяти, але такі угоди про співпрацю не є підставою для перебування у приміщенні підприємців. Єдиною підставою перебування якогось суб'єкта в приміщеннях державної чи комунальної форми власності є договір оренди чи суборенди. А вони його не мають», – пояснює Микола Бандра.

Він також розповів, що Галицький райвідділ поліції минулого року відкрив кримінальне провадження за фактом незаконного користування цими приміщеннями.

Фото Мирослава Пархомика

У самій спілці архітекторів пояснюють, що робота ресторану цілком вписується у їх статутну діяльність і не порушує умов користування приміщенням.

«Ми як неприбуткова організація і як єдиний повноправний користувач цього будинку уклали угоду про співпрацю із підприємцем, який має відповідний досвід і документи на те, щоб вести ресторанний бізнес. Усе це робиться від імені спілки архітекторів і цей заклад функціонує як архітектурний ресторан, який є невід'ємною частиною статутної діяльності спілки. І навіть ці кошти, а це виключно благочинні внески, які йдуть від підприємця на рахунок спілки архітекторів, витрачаються нами виключно на утримання і ремонт будинку архітекторів», – розповів ZAXID.NET заступник голови правління спілки архітекторів Богдан Гой.

За його словами, спілка архітекторів хоче створити у Пороховій вежі архітектурний культурно-мистецький центр із книгарнею, рестораном, бібліотекою, виставковим і концертним залами.

«Ми намагаємося забезпечити функціонування будинку архітекторів. Тому що таку будівлю тільки членськими внесками чи статутною діяльністю неприбуткова організація в нормальному стані утримувати не може. Відповідно вона повинна займатися тими супутніми видами діяльності, які не суперечать чинному законодавству. Водночас ми нічого не робимо поза межами закону і все, що ми робимо, вписується в статутні діяльність спілки як громадської організації, яка об'єднує архітекторів Львівщині», – додав Богдан Гой.

Зазначимо, що приміщення Порохової вежі перебуває у власності Львівської обласної ради. У 1956 році його передали в довготермінову оренду Львівській національній спілці архітекторів України, а з 1994 року – їй в безоплатне користування. У 2004 році спілка уклала 10-річну угоду про спільне користування майном з Валерієм Потюком екс-начальником управління охорони культурної спадщини ЛОДА, який тривалий час не сплачував оренду за користування приміщенням і проти якого у травні 2013 року було порушено кримінальне провадження щодо незаконного використання приміщення пам’ятки архітектури XVI століття «Порохова вежа».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук