Львівська ОДА дозволила Сокільникам створення окремої ОТГ

Відповідне розпорядження мають підготувати упродовж кількох днів

СуспільствоАліна Бекерук, 28 листопада 201939401
Мешканці села Сокільники пікетують під стінами ЛОДА

Львівська ОДА надасть позитивний висновок щодо об’єднання сіл Сокільники, Басівка та Годовиця Пустомитівського району у спільну територіальну громаду. Про це під час брифінгу щодо стану реформи децентралізації на Львівщині розповів заступник голови ЛОДА Василь Лозинський. Слід зазначити, що ця громада не передбачена перспективним планом, який розробляла робоча група при ЛОДА, однак після активних протестів частини мешканців Сокільників чиновники змінили свою думку.

За словами Василя Лозинського, розпорядження на відповідність Конституції та законам України проектів рішень Сокільницької та Басівсько-Годовицької сільрад «Про добровільне об’єднання територіальних громад» мають підготувати упродовж кількох днів.

«Я говорив з сільським головою [Сокільників], що є висновок і він позитивний. Ми будемо рухатися в сторону підготовки розпорядження. Сьогодні ми надамо висновок, день-два нам потрібні на підготовку розпорядження на відповідність Конституції», – сказав Василь Лозинський.

Натомість сільський голова Сокільників каже, що мешканці села, які уже чотири дні пікетують під стінами ЛОДА, підуть додому лише після того, коли Сокільницьку ОТГ внесуть до перспективного плану Львівщини.

«Ми будемо стояти, поки не побачимо, що Сокільницька ОТГ є у перспективному плані. Тому що, вигравши бій, це ще не означає, що ми виграли війну. Вони не можуть нічого говорити проти тих цифр, які ми їм надали. Ми їм цифри показали, що Сокільницька ОТГ – це є найбагатша ОТГ у Львівській області», – зазначив Тарас Сулимко.

Варто зауважити, що відповідно до перспективного плану, який раніше розробила міжвідомча робоча група при ЛОДА і який погодило міністерство розвитку громад та територій, Сокільники мали увійти до майбутньої Львівської ОТГ, а села Басівка та Годовиця – у Пустомитівську ОТГ. Тиждень тому, 21 листопада, ЛОДА відмовила у створенні Сокільницької ОТГ. Тоді документи повернули сільрадам на доопрацювання.

Село Сокільники розташоване впритул до Львова, там офіційно проживає близько 6 тис. мешканців. Натомість у Басівці і Годовиці загалом менше 2 тис. мешканців, а відстань від цих сіл до Львова близько 15 км.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук