Львівські аніматори подарують незрячим дітям 24 мультики

Львівський обласний осередок ВГО "Українська спілка інвалідів – УСІ" працює над створенням 24 мультиплікаційних фільмів з аудіодискрипцією для незрячих малюків. 

Робота над адаптацією мультиків триває у рамках інноваційного для України проекту "Мультфільм для незрячих", підтриманого БФ "Розвиток України".

"Мультиплікаційний фільм – це маленька повчальна історія, як правило, з добрим кінцем. Ми почали створювати цей проект, тому що нечесно бути на місці маленької незрячої дитини. Уявіть своє дитинство без мультиків, без футболу, без санчат, без лиж і ковзанів, без роликів, без велосипеда. Таке дитинство нецікаве", - наголосила виконавчий директор Львівського обласного осередку ВГО "Українська спілка інвалідів – УСІ", автор ідеї та керівник проекту мультиплікаційних фільмів Оксана Потимко.

Організатор каже, що вони прагнуть, аби мультики були доступними для незрячих діток: "Ми задумалися над тим, чому дитина, яка не бачить, має бути обмежена в тих земних радощах, які доступні для зрячих дітей. Так і народилися ці мультиплікаційні фільми".

Станом на 1 червня учасники проекту виготовили 12 мультиплікаційних фільмів з тифлокоментарем – спеціальним закадровим коментарем диктора, який допомагає незрячим дітлахам зрозуміти сюжет і розпізнати його героїв. 

Ось перелік мультиків, які вже зараз доступні малюкам:

1.    "Як їжачок шубку міняв"

2.    "Про всіх на світі"

3.    "Як песик і кошеня мили підлогу"

4.    "Грицькові книжки"

5.    "Чарівні окуляри"

6.    "Ведмедик і той, що живе у річці"

7.    "Дівчинка і зайці" (версія 1)

8.    "Дівчинка і зайці" (версія 2)

9.    "Козлик і його горе"

10.    "Казка про жадібність"

11.    "Козлик і ослик"

12.    "Некмітливий горобець"

"Тестування, яке відбулось 27 травня 2014 року у Львівській спеціальній школі-інтернаті № 100, довело, що мультиплікація приваблива, цікава та дуже потрібна незрячим дітям. Дитина, яка не бачить, жадібно прагне тієї ж атракції, що й її здорові однолітки", - резюмувала Потимко.

Мультфільми з тифлокоментарем (аудіодискрипцією) можна переглянути на веб-сторінці www.openlife.lviv.ua.  

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук