Львівські школи з інклюзивним навчанням шукають асистентів вчителів

Головні новини Львова 13.09Юлія Девда, 13 вересня 2017, 19:13 1656 0

У загальноосвітні навчальні заклади Львова, де діти з інвалідністю навчаються разом зі звичайними, бракує асистентів вчителів. У майже 70 таких класах навчається 140 особливих школярів.

Марія Дмитрик, яка працює асистентом вчителя у 82-ій школі, вже понад 20 років допомагає дітям з інвалідністю адаптуватися. Зараз робить це для третьокласниці Соломійки, яка має проблеми з опорно-руховим апаратом.

«З перших днів я помітила, що вона краще себе поводить, старанніше навчається, а ще задоволена тим, що з нею дружать багато дівчаток. Соломійка вибігає на перерву і вони за нею!», ‒ розповідає вихователька.

Мама Соломії хвилювалася, що інші учні її дитину не приймуть, проте побоювання не справдилися.

«Моя донька побачила іншу модель поведінки. Бувало, що інколи однокласники її не розуміли, батьки, напевно, також мали деякі страхи, проте все наразі добре», ‒ ділиться мама Соломії Надія Задеберна. Самій же Соломійці навчатися у школі подобається.

А от Максимко працює з асистентом, у якого самого вроджена хвороба опорно-рухового апарату. Олег Абрагамець навмисно здобув фах соціального педагога, щоби допомагати дітям з інвалідністю.

«У діток є проблеми з координацією руху, відтак напрацьовуємо певні методики. Наприклад, перебираємо пальчиками рис, квасолю, гречку. Все це розвиває дрібну моторику рук», ‒ пояснює вихователь.

Для діток з інвалідністю у школі №82 та їхніх вихователів побудували спеціальний ліфт, а ще облаштували реабілітаційну кімнату із тренажерами та велосипедами. Проте помічників учителів все ж не вистачає. На 15 класів їх дев'ятеро.

«Згідно з державною субвенцією, це півставки ‒ 12,5 годин. Стільки має перебувати асистент з дитиною. Якщо їх розбити на 5 днів, виходить по 2-3 уроки щодня. А діти мають по 5-7 занять. Завдання асистента ‒ допомогти вчителю скласти для особливої дитини індивідуальну програму», ‒ зазначає директорка школи №82 Тетяна Іванів.

Тим часом місто готове прийняти на роботу понад 40 асистентів. Платня разом із надбавкою — майже 4 тисячі гривень.

«Така надбавка є доречною. 12,5 годин щотижня ‒ це набагато більше часу, ніж передбачає неповна зайнятість», ‒ розповідає начальниця управління освіти Львівської міської ради Зоряна Довганик.

Нагадаємо, рішення про доплату півставки асистентам з міського бюджету прийняв виконавчий комітет 8 вересня. Підписати рішення про надбавку асистентам можуть вже до кінця цього тижня. На такі виплати передбачили до двох мільйонів гривень щороку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук