Львівські водії під час ДТП відмовляються від оформлення європротоколу

Начальник Державної автомобільної інспекції Львівської області Олександр Хутняк заявив, що водії під час ДТП вкрай рідко виявляють бажання оформити європротокол. Тож практично на кожну дорожньо-транспортну пригоду виїжджають інспектори ДАІ і оформлення пригоди займає чимало часу та створює незручності для інших водіїв.

"Середній час оформлення ДТП становить десь близько двох годин. Для чого я вам це говорю? Бо як у такій ситуації мають чинити працівники ДАІ, коли приблизно в один час можуть трапитись до двадцяти ДТП? Вони їдуть на одну ДТП не закінчують роботу там і їдуть на іншу", - додав начальник ДАІ Львівщини.

Європротокол, натомість, передбачає спрощений механізм оформлення автопригоди без задіяння державтоінспекторів. 

Його можна оформити у тому випадку, якщо водії між собою дійшли згоди, немає травмованих чи загиблих та жоден із водіїв не був у стані алкогольного, наркотичного сп'яніння, чи під дією лікарських засобів. Також, оформити європротокол може лише той, хто має поліс ОСЦВА.

"Сам європротокол розроблений таким чином, що на ньому є вся необхідна інформація і навіть інструкція, навіть не потрібно в інтернет заходити. Елементарне заповнення європротоколу складається з перенесення інформації зі своїх документів в письмовий вигляд", - пояснив представник страхової компанії Тарас Хома.

Також водії, які скористалися європротоколом мають право залишити місце ДТП, не повинні інформувати про транспортну пригоду ДАІ та звільняються від адміністративної відповідальності, передбаченої за скоєння ДТП.

Можливість оформлювати європротокол в українців з'явилася ще у 2011 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Гайдамака 15 січня 2015, 20:35

  "...Бо як у такій ситуації мають чинити працівники ДАІ, коли приблизно в один час можуть трапитись до двадцяти ДТП?"
  Яке ж воно бідне, це ДАІ Львівщини!
  За даними цього ж Захід.нет особовий склад 640 співробітників, за добу трапляється в середньому 30 ДТП. Тож або на кожне ДТП може виїхати одночасно біля 20 чоловік, або вони можуть обслужити одночасно близько 320 ДТП.
  А європротокол хороша справа, там де він годиться і ДАІ роботи максимум на 15 хв., а не 2 години...

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук