Львівський театр «І люди, і ляльки» поставив виставу про самотність у сучасному світі
Прем'єра вистави «Пустостан» ‒ 31 травня та 1 червня
Театр «І люди, і ляльки» ставить п'єсу сучасної польської авторки Маліни Пжесьлугі «Пустостан» у перекладі акторки цього ж театру Надії Крат.
Це психологічна драма про порожнечу і самотність звичайної сучасної сім'ї. Кожен член цієї родини намагається створити ілюзію ідеальної сім'ї, але у розмові вилазять образи, байдужість і втома один від одного, від буденності. Вони чекають, що прийде якась вища сила та змінить їхнє життя, і ні у кого навіть не виникає думки: змінитися самому і просто любити.
«П'єса «Пустостан» ‒ це про наші з вами сенси в цьому житті. Тобто що є дуже важливим і де ми втрачаємо себе. І коли ми чуємо, що ми себе втрачаємо, що ми маємо робити. Не завжди вистачає сил, а сил не вистачає тільки коли немає змістів, немає цілі, заради чого ми живемо. Тому ця п'єса сьогодні, я вважаю, дуже важлива», ‒ розповідає режисер вистави Олексій Кравчук.
На сцені, здебільшого, працює лялька, хоча є й відкриті плани і для акторів. Режисер Олексій Кравчук давав тут волю акторам і вибудував режисуру на спільних ідеях.
«Актор, який прагне творчості, йому добре мати волю. І Олексій, зазвичай, працює у такий спосіб: він має якісь свої бачення, пропозиції, але він охоче приймає пропозиції від інших і, можливо, навіть чекає на тих. І це дуже великий плюс для вистави, тому що вона цінна тим, що є спільне творення», ‒ ділиться думками актор Василь Сидорко.
Олексій Кравчук, режисер цієї вистави, драматичний актор і директор цього театру, у цій виставі вперше спробує себе у ролі актора-лялькаря.
«Лялька ‒ це річ дуже містична і дуже тонка. Вона може передати найтонші пориви душі, які у глядача проростають, коли глядач дивиться на ляльку. Мені цікаво спробувати себе у лялькарстві», ‒ зізнається Олексій Кравчук.
«Один в одного вчимося і слава Богу, що у нас нема того, що хтось старший актор, хтось молодший. Але з мого досвіду я можу щось дати молодому, і молодий актор теж чогось навчити, і ми просто обмінюємося цим. Тому й дуже приємно чути, коли до нас приходять люди і кажуть: у вас тут так класно, так затишно, як вдома. Тому що ми робимо цей театр домом», ‒ додає акторка Алла Новікова.
Вистава «Пустостан» вдалася дуже тонка і філігранна. Першим глядачем цієї постановки став Котя ‒ місцевий театральний кіт. Приєднатися до Коті публіка зможе уже 31 травня і 1 червня на прем'єрі.