Ляшко пояснив, у яких випадках людей на коронавірус тестують двома видами тестів
В Україні проводять два види тестувань на коронавірусну хворобу Covid-19: полімеразну ланцюгову реакцію (ПЛР-тест) та імуноферментний аналіз на антитіла (ІФА-тест). Тести імуноферментного аналізу не використовуються для встановлення діагнозу, але допомагають у підтвердженні результатів. Під час брифінгу 5 червня головний санітарний лікар Віктор Ляшко пояснив, чому інколи проводять два види тестувань і кому це потрібно, повідомила «Українська правда».
«Якщо виявляються пацієнти з ознаками коронавірусної хвороби, а також всі пацієнти з пневмоніями, в них насамперед забирається матеріал для проведення ПЛР. Якщо ПЛР показує негативний результат, забирається кров для проведення ІФА», – пояснив Ляшко.
Крім того, якщо у людини забрали матеріал на ПЛР-тест, а можливості провести дослідження упродовж першої доби немає, відразу забирається матеріал додатково для проведення ІФА-тестування.
Також, за його словами, якщо в контактної особи немає симптомів, відповідно до алгоритму, який затверджений наказом МОЗ, на 14 день після контакту проводять ПЛР-тестування або ІФА, якщо немає можливості провести ПЛР упродовж доби.
Також обома видами тестів тестують усіх пацієнтів перед плановою госпіталізацією і плановими операціями. У разі, якщо ІФА-тест показав позитивний результат, таких пацієнтів також тестуватимуть ПЛР-тестами.
Раніше очільник Центру громадського здоров'я Ігор Кузін повідомляв, що ІФА-тестування дозволить, по-перше, проводити тестування більш масштабно і, по-друге, дасть відстежувати імунний статус тих категорій населення або певних груп, які мають проходити тестування на регулярній основі.
З його слів, це також дозволить виявляти або перехворілих, або людей на ранніх стадіях інфікування.
Нагадаємо, що Львів не справляється з опрацюванням зразків, відібраних для ПЛР-тестування у хворих на коронавірус або тих, у кого є підозра на Covid-19, тому їх відправляють в інші регіони.