Люстрований Маруняк має всі шанси повернути собі крісло, - Савельєв

Головні новини Львова за 12.05Оксана Лабойко, 12 травня 2015, 18:48 1453 0

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков люстрував 15 правоохоронців із Львівщини, з-поміж них троє з керівного складу. Це начальник УМВС України на Львівській залізниці Володимир Дитюк, очільник кримінальної міліції на Львівській залізниці Михайло Шаповал та керівник міліції громадської безпеки Головного управління МВС України у Львівській області Сергій Маруняк.

Їх звільнили із забороною обіймати посади в органах влади протягом наступних 10 років. На сайті Міністерства внутрішніх справ наказ з'явився пізно ввечері 8 травня. 

Очільник обласної міліції Дмитро Загарія відмовився коментувати звільнення свого підлеглого Сергія Маруняка. Однак у його прес-службі повідомили, що люстрований правоохоронець вже покинув своє крісло. А ось очільник транспортної міліції на дзвінки відповідає і продовжує ходити на роботу. 

«Я не буду нічого коментувати поки не побачу наказу про своє звільнення. Наразі, і я, і мій заступник ходимо на роботу», - наголосив Володимир Дитюк.

Тим часом, люстрація у львівській міліції триває. Основний критерій, за яким перевіряють правоохоронців, чи носили вони погони за часів одіозного міністра Захарченка та як себе поводили.

«Зараз розгорнуто понад тисячу таких перевірок по наших працівниках. Ми думаємо над тим, щоб в особових справах зробити якийсь окремий пункт - люстраційну перевірку пройшов. Бо така інформація буде потрібна, думаю, ще не раз», - зазначив заступник начальника управління кадрового забезпечення обласної міліції Роман Баховський.

Тож список звільнених може поповнюватись. Втім, дехто з люстрованих має усі шанси повернути собі крісло. Зокрема, Сергій Маруняк.

«90%, що він звільнений незаконно, бо не підпадає під дію закону про люстрацію. У законі чітко вказаний період, впродовж якого людина мала обіймати посаду, Маруняк у цей час лише виконував обов’язки. Крім того, не підпадають під люстрацію учасники АТО», - наголосив кримінальний журналіст Микола Савельєв.

За законом, статус учасника АТО реабілітує і звільняє від люстрації. Якщо звичайним бійцям його отримати іноді вкрай складно, керівникам іноді достатньо просто з'їздити у зону бойових дій. Отож люстрованих, а згодом реабілітованих може бути не мало. Як повідомили 24 каналу поінформовані джерела, Сергій Маруняк такий статус має. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук