Медведчук задекларував частку в телеканалах Коломойського

Голова політради партії ОПЗЖ та кум російського президента задекларував частку в телеканалах «1+1» і «2+2»

Віктор Медведчук та його дружина телеведуча Оксана Марченко

Голова політради партії «Опозиційна платформа – За життя» і кум президента Росії Володимира Путіна Віктор Медведчук вказав у своїй майновій декларації за 2019 рік компанію, яка фігурує у структурі власності «Телерадіокомпанії «Студія 1+1». Про це повідомляють журналісти програми «Схеми».

Згідно з інформацією, яку вказав Віктор Медведчук у своїй майновій декларації, його дружина телеведуча Оксана Марченко – кінцева бенефіціарна власниця компанії Bolvik Ventures Ltd із Британських Віргінських островів.

Як повідомляють журналісти, у структурі власності на сайті каналу «1+1» станом на 2 березня 2020 року вказано, що ця фірма через ланцюжок інших компаній має у власності 24,66% у «Телерадіокомпанії «Студія 1+1». Там же було зазначено, що цю компанію контролює лише бізнесмен Ігор Суркіс, але немає даних про причетність до неї Віктора Медведчука.

Іншим великим співвласником «1+1» є олігарх Ігор Коломойський, зазначено на сайті каналу.

Так само кіпрська фірма, задекларована Віктором Медведчуком, фігурує у структурі власності іншого телеканалу групи, «2+2» (компанія «Гравіс-Кіно»). Через низку компаній, вона контролює тут частку розміром 24,51%, йдеться у звіті на сайті цього телеканалу, опублікованому 16 березня.

Як і у випадку з «1+1», на офіційному сайті телеканалу «2+2» вказано, що компанію Bolvik Ventures LTD контролює лише бізнесмен Ігор Суркіс, але немає даних про причетність до неї Віктора Медведчука.

У той же час, у структурі власності іншого телеканалу, що входить у групу, «ПлюсПлюс» («УніанТБ»), Bolvik Ventures не фігурує. Телеканал ТЕТ структуру власності не оприлюднив.

Журналістам Коломойський зазначив, що інформація про частку родини Медведчуків у структурі «Студії 1+1» для нього новина.

«Порядок наступний. Ми отримали цю інформацію. Телеканал повинен у строк відправити запити: коли відбулося відчуження, як відбулося відчуження і чому не повідомили. Тобто чому не повідомили? Чому про це дізнаємося із декларації?», – зазначив він.

На уточнювальне запитання, чи комфортно Коломойському бути партнером родини Медведчуків, бізнесмен зазначив: «А мені яка різниця? Він же не єдиний власник… До речі, я ніколи не розділяв Медведчука та Суркісів. Я завжди вважав, що вони разом. По яким активам та в якому співвідношенні – це вже інше питання».

У прес-службі «1+1» на прохання видання «Детектор медіа» прокоментувати стосунок до власності каналу Віктора Медведчука зазначили: «Ми наразі не можемо коментувати цю інформацію, оскільки для нас вона теж є новою. Юристи медіагрупи направили відповідні запити до компаній, які входять до структури власності телеканалу, й очікуємо відповідь».

Також журналісти нагадали, що у 2019 році, до обрання народним депутатом у Верховну Раду, Віктор Медведчук заявляв, що його дружина – телеведуча Оксана Марченко – є лише номінальною власницею бізнесу, а справжнім власником та керівником є він.

«Моя дружина не займається бізнесом, вона володіє бізнесом, а керую бізнесом я. Чому я не можу володіти бізнесом? Тому що мої «улюблені» американці в березні 2014 року запровадили стосовно мене санкції. З цим пов’язані особливості бізнесу, який належить сьогодні родині», – заявляв Медведчук.

Доповнено 22:00. В «1+1 media» відреагували на оприлюднену інформацію щодо Медведчука та заявили, що вперше про це чують.

«Останніми днями у медіапросторі шириться інформація про те, що декілька юридичних осіб, які є в структурі власності телеканалу «1+1», належать Оксані Марченко. Дописувачі ресурсів посилаються на дані, вказані у декларації Віктора Медведчука, яку нардеп нещодавно оприлюднив. Для 1+1 медіа ця інформація є новою», – йдеться у заяві на сайті «1+1 media»

Згідно із заявою, наразі юристи медіагрупи направили відповідні запити до компаній, які входять до структури власності телеканалу. Після перевірки інформації «1+1 медіа» пообіцяла офіційний коментар з цього приводу.

Влітку 2018 року «Схеми» встановили пов’язаність менеджменту телеканалу «112 Україна» із Віктором Медведчуком після зміни редакційної політики телеканалу. Згодом його оточення стало контролювати групу із трьох телеканалів: «112 Україна», NewsOne і ZIK.

До слова, соратнику Віктора Медведчука Тарасу Козаку належать канали «112 Україна», NewsOne і ZIK. Віктор Медведчук задекларував понад 60 млн грн доходів за 2019 рік, з них – 180 тис. грн депутатської зарплати, а його дружина, колишня телеведуча Оксана Марченко отримала понад 258 млн грн дивідендів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук