Мерія Львова відмовилась підвищити зарплати працівникам газети «Ратуша»
За словами Андрія Садового, у мерії нема жодної інформації про фінансово-господарську діяльність газети, засновником якої є міськрада
До теми
Виконком Львівської міськради відмовився надавати кошти на підвищення зарплатні працівникам комунальної газети «Ратуша» через те, що газета не дозволяє провести аудит своєї діяльності. Крім того, за словами міського голови Львова Андрія Садового, «Ратуша» відмовляється публікувати ухвали та рішення міськради.
17 листопада директор департаменту фінансів ЛМР Олег Іщук виніс на розгляд виконавчого комітету чергові зміни до бюджету на 2017 рік. Серед іншого, Іщук запропонував додатково виділити 171,7 тис. грн з міського бюджету на зарплату працівникам комунальної газети «Ратуша».
«Згідно із законодавством, комунальні підприємства по зарплатні прирівнюються до органів управління. Оскільки працівникам органів управління підвищили зарплату, у них теж має підвищитись зарплатня відповідно до посадових окладів. Виділення додаткових коштів підтримала бюджетна комісія», – сказав Іщук.
Однак міський голова Львова Андрій Садовий виступив проти виділення додаткових коштів на підвищення зарплатні працівникам «Ратуші», поки діяльність газети не перевірять аудитори.
«Я, чесно кажучи, трохи подивований. Якщо працівники газети «Ратуша» прирівняні до держслужбовців, то вони повинні виконувати закони. Але, на превеликий жаль, жодної інформації про фінансово-господарську діяльність [газети «Ратуша»] ми не маємо. Вони просто ігнорують подачу інформації про свою діяльність», – сказав Садовий.
За його словами, управління контролю і аудиту ЛМР хотіло зробити комплексну перевірку «Ратуші», однак не змогло цього зробити у повному об’ємі, бо працівники «Ратуші» ігнорували подачу документів для управління контролю і аудиту.
Крім того, Садовий нагадав, що на зарплату працівникам «Ратуші» щороку виділяють понад мільйон гривень. Зокрема, на 2017 рік місто виділило газеті понад 1,4 млн грн. «При цьому, коли йдеться про публікацію рішень, ухвал, розпоряджень, вони відмовляються це робити», – наголосив міський голова.
«Я пропоную, щоб ми це питання додатково розглянули на комісії, щоб були подані документи про використання коштів, які надавалися раніше. А після цього ми це питання публічно розглянемо. Тому що це ЗМІ і інформація має бути публічною. Я хочу знати, скільки там людей працює, які в них зарплати, який тираж, які списання є. Це ж бюджетні кошти», – додав Андрій Садовий.
«Маємо ситуацію, коли комунальне підприємство, будучи комунальним, не виконує першочергового свого зобов’язання перед громадою міста – публічність діяльності. На жаль, підприємство, яке використовує чималі бюджетні кошти, вчиняє порушення у своїй діяльності та жодним чином не має наміру їх виправляти чи уникати», – наголосив в.о. директора департаменту «Адміністрація міського голови» ЛМР Євген Бойко.
Відтак, виконком погодив усі зміни до бюджету (кошти на перезарядку вогнегасників у освітніх закладах, благоустрій територій шкіл, придбання теплого одягу вихованцям школи-інтернату, виконання рішень судів тощо), крім пункту, який передбачав виділення 171,7 тис. грн газеті «Ратуша».
Коментуючи рішення виконкому головний редактор газети «Ратуша» Микола Савельєв заявив ZAXID.NET, що мера дезінформують.
«По-перше, у нас відбулась інвентаризація усього майна, яке проводив Олег Дроздов, начальник відділу аудиту ЛМР. По-друге, зарплати підвищили не працівникам «Ратуші», а постановою Кабміну ще з травня 2017 року в межах виділених на 2017 рік бюджетів. І, по-третє, ми публікували усі рішення міськради, які нам давали до друку», – заявив Микола Савельєв, додавши, що має намір документально спростувати усі закиди на свою адресу під час наступного засідання виконкому ЛМР.
Нагадаємо, що газета «Ратуша» формально підпорядкована міськраді, однак відзначається послідовною різкою критикою на адресу особисто міського голови та мерії загалом. Зараз триває процес її переходу із комунальної власності в приватну. За словами директорки юридичного департаменту ЛМР Гелени Пайонкевич, газета вже у 2018 році може перетворитися на незалежне ТзОВ.