Мерія Львова заборонить утеплювати фасади пам'яток архітектури

Львівська міськрада підготувала проект рішення про заборону утеплення будинків, що є пам'ятками архітектури. Про це у четвер, 3 січня, повідомила начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

«У червні 2017 року була прийнята постанова КабМіну, якою затверджено перелік будівельних робіт, які не потребують отримання дозволів. До цієї постанови вкінці минулого року внесені доповнення, відповідно до яких не буде потребувати погодження утеплення фасадів будинків. Цими доповненнями передбачене не лише утеплення фасадів, але й дахів, підвалів, цоколів. З точки зору ефективного енергозбереження — все правильно, але щодо архітектури в історичних містах, то такий підхід може завдати значної шкоди, адже декор будинків буде цілком знищено», – розповіла Лілія Онищенко.

Щоб запобігти знищенню пам'яток архітектури мерія підготувала проект рішення виконкому, яким передбачені заборона клаптикового утеплення у будинках та заборона утеплення будинків, які є пам’ятками архітектури. Окрім того для утеплення будинків, які розміщені в межах історичного ареалу, але не є пам’ятками архітектури, необхідно буде отримати дозволи від управління охорони історичного середовища ЛМР.

За словами заступника мера Львова Андрія Москаленка, проект рішення винесуть на засідання виконкому після всіх юридичних погоджень.

«Коли це рішення буде прийняте виконкомом, ми скеруємо лист до КабМіну для ознайомлення. Наше рішення є дороговказом і визначає певні рамки, які запобігатимуть руйнуванню пам’яток архітектури. Наша позиція чітка: якщо є історична забудова і будинок є пам’яткою архітектури — передбачена повна заборона утеплення, і жодних дискусій бути не може. Якщо ж такі дії відбуватимуться, дай Бог, щоб цього не було, то розглядатимемо це на засіданні адміністративної комісії, створеної при виконавчому комітеті ЛМР щодо порушення законодавства про охорону історичної спадщини, і накладатимемо штрафи», – заявив Андрій Москаленко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук