Мешканці через вікна виносять свої речі із другого під’їзду обваленого будинку у Дрогобичі
Мешканці будинку №101 на вулиці Грушевського у Дрогобичі, що обвалився минулого тижня, намагаються врятувати своє майно. У мерії кажуть, що вхід туди категорично заборонений. Експерти назвали ще 3-ій під’їзд потенційно небезпечним, а от 1-й та 4-й під’їзди будинку не несуть ніякої загрози.
Пані Олена прожила тут більше сорока років. Двокімнатну квартиру отримала від швейної фабрики, де тяжко працювала. Тепер пенсіонерка залишилася без власного житла. «Ми через вікно скакали і в чому я була, в сарафанчику, то мені дали ото одягтися, бо я навіть не маю що одягти», ‒ згадує зі сльозами пані Олена, мешканка будинку, що обвалився.
Жінка жила саме у тому під’їзді, у якому обвалилася одна сторона. Сусідні перший та четвертий під’їзд комісія не визнала аварійними. Третій ‒ потенційно небезпечний. Натомість перебувати у другому під’їзді чотириповерхівки категорично заборонено.
«В під’їзди, в яких є небезпека, це один під’їзд, це другий під’їзд, ми туди нікого не пускаєм, тому експерт сказав, що за жодних умов туди не можна запускати людей. Це єдиний під’їзд, в який ми не впускаєм нікого, бо то дуже небезпечно», ‒ розповів міський голова Дрогобича Тарас Кучма.
Однак на місці діється протилежне. На свій страх та ризик люди через вікна виносять з квартир цінні речі. «Впускають через вікно забрати необхідні речі. А там люди з другого поверху по драбині залазять і виносять речі», ‒ розповіла Віра, невістка потерпілої.
З іншої сторони будинку чоловік дійсно заліз драбиною на третій поверх. Тим часом поліція поруч пильнує, аби мародери не обікрали квартири і не поцупили речей, які досі розкидані біля завалин. І таки впускають мешканців до квартир, та тільки за документами.
Люди, що забирають речі з квартир, перебиралися жити деінде. Від міської ради Дрогобича тим, хто звернувся по допомогу, надали тимчасове житло. Таких є 101 людина. Потерпілі живуть у готелі та гуртожитках.
А ще їм пообіцяли виплатити з обласного бюджету грошову допомогу. Родинам загиблих мають дати по 100 тисяч гривень, тим, хто потрапив у лікарню із тяжкими тілесними ушкодженнями, ‒ по 75 тисяч, з легкими ‒ по 50. А от пані Олена, хоч і залишилася місця проживання, жодних травм не отримала, тож і про фінансову допомогу їй нічого не відомо.
«Хіба продукти давали: рису кілограм, гречки кілограм, пару бульб, пару яєць, отаке от і все», ‒ розповіла мешканка будинку, що обвалився, пані Олена.
До сьогодні через обвал будинку, що стався 28 серпня, у лікарні Дрогобича перебувають ще четверо людей ‒ двоє дорослих та двоє дітей, у них переломи різної важкості. Однак лікарі певні, що все минеться без ускладнень. Ще ціла родина ‒ мама з двома дітьми ‒ лежать в лікарні у Львові, у них травми складніші. Під час цієї трагедії загинули восьмеро осіб, серед яких 5-річна дитина.